Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Analizler

Cardano Ve NEO Karşılaştırması

Cardano(ADA) Ve NEO bu iki coini farklı özellikleri ile karşılaştıracağız.Kripto para yatırımları şuan yüksek risk taşıyan yatırımlardır. Yazılarımız bir yatırım tavsiyesi niteliğinde değil incelemedir.

Hangi coinin yatırım yapmaya daha uygun olduğuna karar vermek kolay bir iş değildir ve doğru kararı verebilmek için çok fazla araştırma yapılmasını gerektirir. Yanlış bir hamle yapmak, herhangi bir kripto yatırımcısı için bir seçenek olmayan para kaybetmek anlamına gelecektir. Cardano’ya (ADA) ve NEO’ya gelince, her iki coinin de güçlü yanları olduğu için, kararın alınması daha da zorlaşıyor.

Bu yüzden, Cardano ve NEO’ya bir göz atalım ve bu iki kripto paranın her birinin neler yapabileceğini belirlemeye çalışın, böylece kendiniz için hangisinin layık olduğuna karar verebilirsiniz.

NEO Hakkında

Önce NEO’ya bakacağız. Başlangıçta Antshares olarak adlandırıldı ve Çin’de 2014 yılında piyasaya sürüldü. Yapım şekli nedeniyle, kullanıcılarına belirli bir işlevsellik seti sağlamaya çalıştığı için Çin’in Ethereum’u olarak adlandırıldı. Son zamanlara kadar Batı’da çok fazla ilgi görmemiş ve pek çok insan bu coini muhtemelen duymamıştır. Bununla birlikte, NEO doğu pazarında oldukça büyük yatırımcı kitlesine sahip.

Belirtildiği gibi, Ethereum’a oldukça benzemekte ve hedefi, ekonomik sistemi küresel düzeyde sayısallaştırmaktır. Bu raporda, beyaz eşyalarında da açıklandığı gibi, akıllı sözleşmeleri zorlamak için merkezi olmayan bir altyapı sağlayarak bunu yapmayı planlıyor.

Şimdi, akıllı sözleşmeler bir süredir var oldu ve Ethereum’un platformu en güçlü yanları olarak görülüyordu. Temel olarak, bir işlemin meşru olup olmadığını ve tamamlanması gerekip gerekmediğini belirlemek için bir amacı olan bir kod parçasıdır.

Kurucuları çekirdek geliştirici Zhang Zhengwen ve Da Hongfei’dir, fakat aynı zamanda her şeyin gerektiği gibi çalışacağından emin olmak için kurucuları tarafından kurulan bir şirket olan OnChain tarafından desteklenmektedir. Kurucular bu güne kadar NEO’yu çok destekliyorlar ve genellikle çeşitli buluşmalar, etkinlikler ve benzerlerini ziyaret ediyorlar.

Peki, NEO’yu bu kadar harika yapan nedir? Eh, sunabileceği teknoloji veya özellikleri değil. Açıklığa kavuşturmak için – herhangi birinin kötü ya da işe yaramadığını söylemiyoruz. Ancak gerçek şu ki, NEO sadece devrimci bir şeye sahip değildir. En büyük gücü, kriptoların fazla sevgiye sahip olmadığı bir ülke olarak ünlenmiş olan Çin tarafından kabul edilen gerçeğidir. NEO, bugünlerde neredeyse benzersiz bir özellik olan böyle bir ülkede büyümeyi başardı ve ana gücünün bulunduğu yer burası.

Cardano Hakkında (ADA)

Şimdi, Cardano’ya bir bakalım. 2015 yılında faaliyetlerine neredeyse yılın sonlarında başladı. Bu zamanlamanın yanı sıra teknolojisi, üçüncü kripto para dalgasının altına düşüyor. Amaçları, birçok para birimine hala ölümcül olan normal engellerin üstesinden gelebilecek bir kripto para yapmaktı. Sonunda, ADA için hedefleri, BTC’nin kendisiyle bile rekabet edebilecek kadar güçlü kılmaktı.

Ethereum’un kurucu ortağı ve eski CEO’su Charles Hoskinson tarafından geliştirildi ve ana hedefi kendi ADA coinlerine dayanacak akıllı sözleşmeler sağlamak. Uzun zamandır, bu ekip kendi teknolojisini geliştirmeye ve geliştirmeye odaklanmıştı, böylece hizmetleri kusursuz hale geliyordu. Ekibi, ADA’nın avantajlarından bir diğeridir, çünkü akademisyenler, profesörler ve ne yaptığını gerçekten bilen diğer profesyonellerden oluşur. Bu, kripto paranın en önemli parçalarından biridir.

Cardano(ADA)’yı Özel Kılan Nedir ?

Şu anda cevap, protokolleri ve özellikleri. Cardano’nun Proof-of-Stake protokolünü içeren bazı benzersiz özellikleri var. katmanlı teknik, iki cüzdan, kodlama dili, yönetim modeli ve benzeri kullanımı.

Tüm bunlarla bile, Cardano henüz tam olarak gelişmemiştir ve şu an olduğundan daha güçlü, daha büyük ve daha güçlü olmak için birçok potansiyele sahiptir. Ekibi ne yaptığını biliyor, topluluğu gelişiyor ve giderek daha fazla insan potansiyelini görmeye başlıyor.

Hangisi daha iyi?

Bu soruna cevap vermek, bu kriptoların her birinin kendi güçlü ve zayıf yönlerine sahip olması nedeniyle zordur. Her ikisi de bir dereceye kadar Ethereum’la rekabet ediyor gibi görünüyorlar, ama hiçbiri bu noktada onu geçemeyecek kadar iyi değil. Gelecekte – belki, ama şu anda değil. Sonunda, kimse birkaç yıl içinde ne olacağını bilemez.

Kesin olabileceğimiz tek şey, potansiyellerini boşa harcamamaları ve her ikisinin de güçlü yanlarını geliştirmek ve en iyi hizmeti verebilmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıkları. Her şey yatırımcılara ve kendi tercihlerine bağlıdır.

Hemen Cardano ve Neo Almak İçin : https://goo.gl/19tfcS

Not: Kripto para yatırımları şuan yüksek risk taşıyan yatırımlardır. Yazılarımız bir yatırım tavsiyesi niteliğinde değil incelemedir. Teşekkürler…

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı