Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
İncelemeler

Litecoin Nedir? Litecoin Avantajları

Litecoin Nedir?

Litecoin nedir? Sorusunun cevabı kısaca Bitcoin’in ilk alt kripto parasıdır. 2011 yılında ortaya çıkan bu para Charlie Lee tarafından oluşturulmuştur. Kişiden kişiye neredeyse ücretsiz maliyetle para transferi yapılabilmesini sağlar. Kullandığı algoritmalar sayesinde paranızı koruyarak güvenli alışveriş imkânı sunar. Platform üzerinden kolayca hesap açarak hızlı bir şekilde para gönderimi sağlayabilirsiniz.

 

Daha ucuz olması nedeniyle sarı renk yerine gümüş renkle simgelendirilmiştir. Hızlı işlem yeteneğiyle bir blok normalde 10 dakikada işlenirken Litecoin ile 3 dakikada işlenmektedir. Litecoin, Bitecoin’den tam 4 kat fazla coin üretebilmektedir. Bu da yaklaşık 84 milyon coine denk geliyor. 2013 yılında büyük bir büyüme rakamına ulaşarak rakiplerini geride bırakmıştır.

 

2017’nin Mayıs ayında ise Zürih’ten San Francisco’daki bir bankaya 1 saniyenin altında 0,00000001 LTC aktararak hızını kanıtlamış oldu. 2013’teki yenilenen sürümüyle güvenlik açıkları da kapatıldı. Litecoin nedir? Sorusu hakkında kafalarda birçok soru işareti olabilir. Ama gelecek yıllarda da gücünü gösterecek gibi gözüküyor. Litecoin, Bitcoine göre çifte saldırılara karşı daha dirençli bir durumdadır.

 

Litecoin Avantajları

Herhangi bir merkezi otorite olmadan ödeme sağlayan Litecoin küresel çapta çalışmaktadır. Litecoin nedir? Herkes kendince cevaplar aramaya çalışırken gün geçtikçe değer kazanmaktadır. Bireylere kendi parasını kontrol etme fırsatı tanıyarak güvenli bir alışveriş ortamı oluşturur.

 

Daha hızlı işlem ve geniş depolama özelliğiyle adından söz ettiren Litecoin, ticaret ağına büyük katkılar sağlamaktadır. Her zaman artan Litecoin nedir? Sorusunun cevabı için topluluklardan hızlıca cevap alabilirsiniz. Hızlı blok zinciri ile ilerde yazılım değiştirilmesine gerek kalmadan kendi başına tüm işlemleri gerçekleştirebilecektir.

 

Litecoin’de cüzdan şifreleme özelliğiyle koyacağınız parolayla paranızın kontrolü sizin elinde olmaktadır. Bu sayede virüslerden korunma olanağı verir. Bakalım Litecoin Nedir? Ne olacak? Gelecekte belli olacak gibi. Bugün ise 1 Litecoin 357 TL’ye eşittir.

Aşağıda bağlantıları bulunan sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfamız: facebook.com/Btcanalizleri/
Twitter Sayfamız:twitter.com/btcanaliz

 BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı