Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
AnalizlerHaberler

Bitcoin Yeniden 9000 Doları Gördü

2018 başından bu yana, Bitcoin’in fiyatı hiç bitmeyen bir düşüş eğilimine girmişti. Bu durum,piyasada en dominant kripto para birimi olan Bitcoin fiyatının% 70 oranında düşerek 5.000 $ gibi düşük bir fiyata düştüğünü gördü.

Geçtiğimiz aylardaki en düşük fiyat, Ethereum’un  da dahil olduğu alt coinlerin herhangi biri için bir miktar olsa da, Bitcoin’in fiyatı hala 20.000 $ ‘lık  ihtişamlı günlerinden bu yana yaşanan düşüş eğiliminin üstesinden gelmek için hala mücadele ediyor.

Ancak, geçtiğimiz hafta, 14 Mart’tan bu yana ilk kez 9 bin dolar’ın üzerine çıkmayı başardı. Aslında, Bitcoin‘in fiyatındaki yükseliş, diğer altcıinlerin paraların geri kalanıyla olumlu bir şekilde yansıdı, ancak analizler hala, tırmanmanın burada kalmaya devam edip etmeyeceği konusunda fikir birliğine varmadılar.

PEKİ BU KISA ZAMANLI BİR ÇIKIŞ MI ?

Açıkçası, kripto piyasasındaki mevcut tırmanışın kalıcı mı yoksa kısa ömürlü olup olmadığını belirlemek için herhangi bir yatırımcı veya kripto para meraklısı için henüz çok erken olduğu için bu soruya doğrudan bir cevap yok.

Açıkçası, piyasa volatilitesi ve fiyat dalgalanmaları kripto topluluğunda neredeyse yaygın hale geldi ve Bitcoin, fiyat sayısız zamanlarda düşüşten geri döndü. Bununla birlikte, piyasa son birkaç ayda önemli düzeltmeler yaşadı. Bitcoin, ayda 10.000 $ ‘lık bir düşüşle el değiştirerek sadece 10.000 $’ a geriledi ve ardından 7,000 $ ‘a kadar kısa bir sürede geri döndü.

bitcoin-fiyati

PEKİ BİTCOİN FİYATI NEDEN ARTIYOR ?

Çoğu raporda, Bitcoin’in 70 % oranında kaybetmesine neden olan sebebin,genel olarak kripto alanına doğru yönlendirilen olumsuz, abartılı yorumların olduğu belirtmektedir.

Örneğin, G20 zirvesindeki küresel mali gözlemci tarafından yapılan açıklamanın daha kısa bir süre önce, kripto para pazarının bir iyileşme gördüğü açıklandı. Duyuru hükümetlerin planlarını, mevcut düzenlemeler için sürdürülebilir şartlar oluştururken kripto para birimleriyle ilgili ek düzenlemeler ve kısıtlamalar getirmemeleri konusunda bilgilendirdi.Bu haber piyasanın yeşillenmesinin arkasındaki en büyük etkenlerden.İlgili haberimizi aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz.

Not:G20 zirvesi ile ilgili haberimiz:https://btcanaliz.com/kripto-paralarin-tehditi-reddedildi/

 

ALT COİNLERİN YARIŞI

Her ne kadar Bitcoin fiyat açısından en popüler ve en yüksek fiyat olsa da, genel olarak yukarı doğru çıkması piyasadaki çeşitli altcoinlerin fiyatını önemli ölçüde etkilemiştir.Örneğin, Ethereum, Litecoin, Cardano, OmiseGo ve Nano, fiyatta% 9’dan fazla değer kazanan altcoinlere sadece birkaç örneğidir. Aslında, ICON  bugün fiyatının yaklaşık yüzde 60 oranında artmasıyla en iyi performanslardan birini gördü. Şüphesiz ki, Güney Kore’deki en büyük kripto para alışverişi arasında yer alan Bithumb değişiminde  listelendiği, bazı ortaklıklar ve bir alım popüleritesi ile birleştiği de bu etkenlere katkıda bulunuyor.

 

BTC

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı