Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
İncelemeler

Monero Nedir ? Monero İncelemesi

Gizliliği ve hızlı işlem yapabilen Monero bugünlerde adından söz ettirmektedir. Kullanıcı bankası özelliğiyle dikkat çeken kripto para gün geçtikçe değer kazanmaktadır. CryptoNote projesiyle 2014 Mayısında ortaya çıkmıştır. Monero üretimleri Bitcoin ve diğer kripto paralar gibi madencilik işlemleriyle olmaktadır. Blokları çözen yüksek işlemci gücüne sahip bilgisayarlar ödüllendirilmektedir.

Tamamen sıfırdan geliştirilen bu kripto para şimdiye kadar 200’ün üstündeki yazılımcının desteğiyle bugünlere gelmiştir. Gizliliği sayesinde açık adresin gözükmemesi ve yapılan işlemlerin 3. Bir kişiye gitmemesiyle para transferlerinin merkezi olmuştur. Ağ görünmezliği ve Görünmez İnternet Projesi ile yapılan tüm işlemler belirli şifreler ile gönderilir. Özel kimlikler sayesinde herkesin dijital isimleri bulunmaktadır. Bu kimlikler kimse göremez ve inceleyemez.

Monero ’ya Artan Talep

       Monero’yu dikkat çekici kılan bir diğer özellik ise takas edilebilir olması. Aldığınız bir ödemeyi tekrardan aynı şekilde verebilme özelliği sunmaktadır. Bitcoin de ise herkese açık olmasından dolayı yasadışı kullanılan bir Bİtcoin’i kimse almak istemez. Monero’da ise tüm işlemler ve veriler özel olduğu için kimse sizin ne aldığınızı ne sattığınızı göremiyor. Ayrıca herhangi bir resmi denetim mekanizmasına sahip olmadığı için dışarıdan da incelenemiyor. Yani geçmişte yaptığınız bir işlem yüzünden ya da haberiniz olmadan yapılan bir işlem yüzünden ceza almazsınız.

2018’deki değerinin artışıyla ilk 10 değerli kripto paralar arasına girmeyi başarmıştır. Ayrıca coin sayısının sınırlı olması da değerini arttıran bir diğer ayrıntıdır. Monero’yu satın almak için kripto para borsası Binance kullanılmaktadır. Bunun yanında 3. Kişiye verilen öze görüş anahtarıyla yapılan işlemin denetlenmesi sağlanabilir. Fakat kripto para işine yeni girenler için biraz karmaşık gelecektir. Çünkü daha tam olarak tüm dünyaya yayılabilmiş değildir. Bu da araştırma yapma açısından sınırlı bilgi imkânı veriyor.

Aşağıda bağlantıları bulunan sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfamız: facebook.com/Btcanalizleri/
Twitter Sayfamız:twitter.com/btcanaliz

BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın

Kapalı
Kapalı