Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
İncelemeler

Dash Coin Nedir ? Dash Coin İncelemesi

Yüzlerce paranın yer aldığı kripto coinlerin arasından bir tercih yapmak tüm yatırımcıların kafasını karıştırabiliyor. Dash Coin 2014 yılında ilk olarak “Darkcoin ” ismi ile oluşturulmuştur. Teknik çalışanları Dash’i ilk kez Nakamoto’nun çalışmalarına benzer gizlilikte oluşan bir para birimi olarak kabul ediyorlar. Gün içinde binlerce kez yapılan kripto para işlemleri, artık çoğu insan tarafından benimsenmiştir. Gizlilik içinde işlem yapan Dash Coin birçok avantajıyla kullanıcılarına kolaylıklar sağlıyor.

Her yerde geçen dijital nakit para olduğunu söyleyen şirketin coini hızla yükselenler arasında yerini aldı. Bitcoin’den farklı olan Dash, bu farklılığı algoritmasında belli ediyor. Dash X11 algoritmasıyla gizliliği üst düzeye çıkarırken, Bitcoin ise Proof of Work algoritmasını kullanıyor. Bitcoin ağında kullanılan full nodeların çalıştırılması için sağlam bir altyapı gerekiyor. Bu da Bitcoin’e zorlu şartlar sağlıyor. Bu yüzden yavaş olan işlem ağı yüzünde Bitcoin’in bellek havuzu dolarak işlemleri yavaşlatıyor. Dash ise işlemlerin kolay bir şekilde halledilmesini sağlayan Masternode sistemini kurarak yatırımcılarını arttırmayı planlıyor.

Dash Coin ‘in Geleceği

 

2017 yılında Dash’in fiyatının düşmesine rağmen Masternode’lar da artış oldu. Akademik kurumlar tarafından bağı alan Dash yatırımlarını arttırarak büyümeye başladı. Blok ödüllerini Masternode’lar, madenciler ve hazine için 3’ bölerek kendi kendini idare eden bir sistem kurdular. Madenciler ve Masternode’lar yüzde 45 pay alırken bunun yüzde 10’u gelecekteki finansal işlemler için kullanılmaktadır.

Düşük transfer ücretleri alan Dash yatırımcılarına hızlı ve güvenli bir işlem sağlıyor. Ayrıca Dash satın almak veya satmak için Binance kripto para borsasını kullanabilirsiniz. Dash, gelecekte hiçbir şekilde merkeze bağlı olmayan bir elektronik coin ticareti için çalışmalar planlamaktadır. Digital Cash’in kısaltılmışı olan Dash, Bitcoin’de olmayan özelliklerle sürekli olarak büyümeye devam ediyor. Bu büyümeyle de rakip paralar karşısında değerini arttırmayı planlıyor. Günümüzde ise 1 Dash 155 Dolar yani 877,28 ₺ yapmaktadır. Not :(Bu fiyat 21 Ekim 2018 tarihi için geçerlidir okuduğunuz tarihe göre fiyat değişiklik gösterebilir…)

Dash Coin ile ilgili daha fazla bilgi almak için Dash’in Resmi Web Sitesi : https://www.dash.org/

Aşağıda bağlantıları bulunan sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfamız: facebook.com/Btcanalizleri/
Twitter Sayfamız:twitter.com/btcanaliz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı