tron

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır.(Analiz tarihi: 08.04.2018)

Hazırlamış olduğum grafik GÜNLÜK’ tür.

Tron

Merhabalar arkadaşlar;

 

Türk kripto para yatırımcıları arasında popüler olduğunu düşündüğüm TRX/BTC teknik analizi ile karşınızdayım. TRX malumunuz üzere 2017 Aralık ayı ve 2018 Ocak başı arasında 20 SAT seviyelerinden ATH (All Time High) olan 2047 SAT seviyesine yaklaşık 100 kat prim yaptı. TRX’ in bu hareketiyle bazı yatırımcılar çok iyi kazanç elde ederken, maalesef bazı yatırımcılar da terste kalarak sermayelerinin bir bölümünü kaybettiler. Bu yazımda TRX’ in teknik görünümüne göz atalım istedim. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi yatırım tavsiyesi olarak algılamayınız ve hangi enstrüman olursa olsun yatırım kararlarınızı kendi araştırmanızı yaparak veriniz.

 

TRX, tarihi zirvesi olan 2047 SAT seviyesinden sert bir düzeltme hareketine başladı. Kripto para piyasasının da ayı sezonuna girmesi neticesinde 315 SAT seviyesine kadar geriledi. Tarihi zirvesinden bu yana yaklaşık olarak %84 değer kaybetmiş oldu. 315 SAT seviyesinden gelen tepki ile hareketlenmeye başlayan TRX ilk etapta 674 SAT seviyesine kadar yükseliş gösterdi ve düzeltme sürecindeki düşen trendi yukarı kırmış oldu. Bu seviyeden gelen kısa vade düzeltme hareketi neticesinde 433 SAT seviyesine kadar geri çekildi. Bu bölgeden gelen kuvvetli alım ile tekrar 689 SAT seviyesine dokunan hacim destekli bir bar görmekteyiz. Ancak müteakibinde yine satış baskısının oluştuğunu görmekteyiz.

 

TRX haber akışlarını da inceleyecek olursak TRX’ in hareketlenmesinde ön önemli etkenin “Testnet” faaliyetinin başlamış olduğunu görmekteyiz. Açıkladıkları faaliyet takvimine göre “Mainnet” başlangıcını 31 Mayıs olarak görmekteyiz. Bu gelişmeler başarılı neticelenir ise TRX ERC20 token olmaktan çıkıp kendi ağında bağımsız bir coin olarak yoluna devam etmeyi planlamakta. Bu tür gelişmelerin fiyata orta ve uzun vadede olumlu etki edeceğini düşünmekteyim. Ancak bu aşamalarda gelişmeleri yakından takip etmek gerektiğini düşünmekteyim. Herhangi bir aksaklık veya olumsuz bir durumun kısa vade de olumsuz etki yaratması mümkün olacaktır. Ayrıca son zamanlarda sosyal medyada TRX CEO’ su Justin Sun ile ETH CEO’su Vitalik Buterin arasında geçen diyalogların da dikkat çekici olduğunu düşünmekteyim. Ancak olumlu veya olumsuz yorum yapmayı tercih etmiyorum. Şimdi birazda teknik nasıl olabilir onu değerlendirelim.

İlginizi Çekebilir :  IOTA Nasıl Alınır? Fotoğraflı Anlatım

 

TRX grafiği üzerinde takip edeceğim FIBO seviyelerini belirttim. Ayrıca muhtemel Elliot 5 dalgasını çizdim. Ancak bu dalgaların birebir çalışması tabiki de mümkün olmayacaktır. Haber akışı ve gelişmeler ile paralel hareket etmesi halinde 3’ üncü 4’üncü ve 5’ inci noktaların konumlarının farklı olması muhtemel olacaktır. Ancak FIBO seviyeleri bu noktaları takip etmek için kılavuz olarak takip edilebilir. Hali hazırdaki duruma göre A trendinin altına inilmesi görüntüyü olumsuz hale getirecektir. Bu seviyenin altına FIBO 0 (341SAT) seviyesi takibimizde olmalıdır. İndikatörlerimize gelecek olursa Stoch RSI ve IFTCOMBO indikatörlerimiz yönün yukarı olduğunu göstermektedir. RSI indikatörümüz ise 70 seviyesine ulaşılmasının ardında kendisini soğumaya almış görünmektedir. Yönü yukarı çevirmesi hareketlenmeyi artıracaktır. Tüm kripto para yatırımcılarına bol ve bereketli kazançlar diliyorum.

 

Barış                                                                                                                                   https://twitter.com/redart_tr

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account