Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
HaberHaberler

Tom Lee: “Bitcoin Fiyatı Yıl Sonuna Doğru Artacak.”

Bitcoin 2018 yılı boyunca, düşük direnç seviyelerinden işlem görmeye devam etti ve büyük direnç seviyelerini 10.000 $, 8.000 $ ve 7.000 $ seviyelerinde test etti.Tom Lee’ine göre, Bitcoin’in 6,000 dolarlık fiyatı hakkında istikrarı iyimser.

2018 başlarında, Fonstrat bir raporda, 6 bin dolarlık seviyenin, orta vadede BTC tarafından tutulacağının altını çizmişti.Bitcoin ağındaki işlemleri doğrulamak için elektrik ve madencilik ekipmanı kullanan madencilerin, Bitcoin’in fiyatı 6.000 $ seviyesinin üzerinde kalması durumunda yine de bir miktar kâr sahibi olabileceğini açıklamıştı.

Lee Bloomberg’e yaptığı açıklamasında BTC’nin 6.000 $ ‘daki istikrarı ve BTC’yi yıl sonunda bekleyen iki ana faktörün BTC’nin fiyatını önümüzdeki iki ay içinde önemli ölçüde artırabileceğini açıkladı.

Bu İki Faktör Nedir ?

Lee’ye göre, BTC’nin yıl sonuna kadarki fiyat artışına iki önemli faktör katkıda bulunacaktır: kripto-para değişimi piyasasının altyapısının güçlendirilmesi ve alım satım işleminde fırsatı kaçırma korkusu (FOMO).

The Intercontinental Exchange (ICE), Starbucks, Microsoft kripto merkezli bir platform olan Bakkt olarak adlandırılan platform, daha fazla verimlilik, güvenlik ve fayda sağlayarak, dijital varlıklara kurumsal, ticari ve bireysel katılım için ölçeklenebilir bir geçiş sağlama hedefine sahip.

Bakkt tarafından sunulan büyük yatırım bankalarının girişi ile Lee, kurumların kripto para pazarına giriş yapabileceklerini belirtti.

Ancak, daha önce Bitcoin’in 8,800 $ ve 10.000 $ ‘lık büyük direnç seviyelerini aşana kadar önemli kurumların kripto pazarına bağlı kalmayacağını belirten milyarder yatırımcı Mike Novogratz’un söylemlerini yineleyen Lee, Bitcoin‘in  fiyatında bir miktar iyileşme göstermesi gerektiğini vurguladı.

Bitcoin 2018’i Nasıl Bitecek?

Lee, 2018’in başlarında BTC başına 25.000 dolarlık fiyat hedefini tekrardan yeniledi. Kripto para piyasası, 2018’in sonlarına doğru hızla yaklaşıyor ve kripto para birimini yıl sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması olasılığı halen düşük bir ihtmal gibi görünüyor.

Yine de, Temmuz ayı sonlarından bu yana BTC’nin istikrarı 6.000 $ seviyesinde göz önüne alındığında, Kasım ve Aralık ayları itibariyle, kripto para piyasası tarihsel olarak büyük kazançlar elde edip Tom Lee’nin belirtiği gibi 25.000 Dolar seviyesini ulaşabilecek mi ? bunu zaman gösterecek.

Sizce 1 BTC yıl sonunda ne kadar olur ? fiyat tahminlerini yorum olarak bize iletebilirsiniz.. 

Aşağıda bağlantıları bulunan sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Facebook Sayfamız: facebook.com/Btcanalizleri/
Twitter Sayfamız:twitter.com/btcanaliz

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı