Trump

Trump yönetimi Ekim 2017’de , Başkan’ın çok yakın bir zamanda kripto paralarını yasaklayacağını ileri süren birtakım anti-Bitcoin açıklamaları yaptı. Şimdi Temmuz ayındayız ve Trump’tan kripto paralar ile ilgili hiçbir söz daha etmedi, tam olarak neden bir yasak getirmediğini sormaya başlamalıyız.

Trump yönetimi Ekim ayında şu açıklamayı yapmıştı :

“FBI kripto paralar hakkında çok endişeli,Fentanil(uyuşturucu) de dahil olmak üzere, o bölgede yasadışı maddeler ya da silahlar satan bireylerin bulunduğu 240.000 site vardı. Bitcoin ve diğer izlenemez finansal yetenekleri kullanıyorlar, ve alım satımları kripto paralar ile yapıyor bu çok büyük bir problem. ”

Ayrıca

“Bitcoin’in durumu ekibimiz tarafından izlenmekte olan bir şey. Vatan güvenliği söz konusu. Bunun, [Trump] ‘un gözünü tuttuğu bir şey olduğunu biliyorum. Ayrıca, üzerinde daha fazla bir şey olduğunda sizi bilgilendireceğiz. ”

açıklamalarını yaptı.

Trump Zararlı Olduğunu Düşündüğü Halde Neden Kripto Paraları Yasaklamadı ?

Yani, eğer Trump Bitcoin hakkında araştırmalar yapıyorsa ve  bu kadar çok sayıda suçlar ile ilişkilendirilen kripto paraları Trump neden ‘ı yasaklamak için hareket etmedi ?

Belki de Trump Bitcoin’e yatırım yapıyor ve bu yüzden bir yasak çıkarlarına aykırı olacak mı? Doğası gereği bir iş adamı ve gerçekten de bu başkanlık biraz yan proje. Trump’un Bitcoin‘e yatırım yapması bir Amerikan Başkanı yönü ile mantıklı değil, aynı zamanda iş adamı olduğu için ve sürekli kar amacı güden bir şirkete sahip olduğundan dolayı bu ihtimal onun ilkeleri doğrultusunda mantıklı bir adım gibi görünüyor.

Trump konuya pek değinmediği için, aynı zamanda piyasaların fiyatını dalgalandırmakla ilgilenmediğinden emin olmak için kendisi ve kripto paralar ilgili olarak çıkan haber miktarını sınırlamak istiyor gibi görünüyor. Kendi yatırımlarını geliştirmek ve piyasaları istikrarlı tutmak için bunu yapıyor olabilir.

İlginizi Çekebilir :  Wanchain(Wan) Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Bu spekülasyon olsa da, kesinlikle düşünmeye değer olduğunu düşünüyoruz.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account