Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberler

Amazon,Kripto Pazarına Mı Giriyor ?

Dünya genelinde finans kurumları, vatandaşlarını kripto para piyasasında düşme riskleri konusunda uyarmışlardır. Diğer denetleyici kurumları da digital paraları yasaklayacak kadar ileri gitti. Bunun nedeni, geleneksel bir piyasalara göre, kripto para piyasasının çok değişken ve piyasadaki yüksek bir para kaybetme riskiyle karşı karşıya olmasıdır.

Fiyatlardaki aşırı oynamalar, kripto para piyasasına karşı caydırıcı bir eylem olarak görülse de, piyasaya ve onu çevreleyen sektöre çok fazla ilgi var. Ve birçok insan kripto para piyasasının bir sonraki devrimin ön safında olduğuna inanıyor; o da  Blockchain devrimi.

Blockchain, kripto para piyasasının temelini oluşturan teknolojidir ve sürekli olarak özelliklerini ve avantajlarını göstermiştir. Ancak, finans sektörü henüz blockchain teknolojisinin ve kripto para pazarının gerektirdiği her şeyi kucaklamaya hazır değil.

Peki ya teknoloji sektörü digital para teknolojisini ele geçirseydi ? Ya teknoloji endüstrisi hazırsa ? Teknoloji alanındaki en büyük oyunculardan biri kripto para pazarına girmeye karar verdiğinde ne olur ?

Bu idda bir Amerikalı gazeteci Jeff Brown tarafından ortaya atıldı.Gazeteci Jeff Brown elindeki kanıtlara dayanarak Amazon’un digital para pazarına gireceğini idda ediyor.

Amazon,Kripto Pazarına Mı Giriyor ?

Jeff Brown, e-ticaret devi Amazon’un kripto para piyasasına kendi digital parası ile gireceğine inanıyor. Kitap için online bir pazar yeri olarak başlayan firmanın yeni teknolojilere öncülük ettiğini ve bir sonraki adımın ise blok zincir  teknolojisi olduğunu düşünüyor.

Jeff Brown yazdığı makale boyunca Amazon’un girmek üzere olabileceğine dair kanıt sunuyor. Sunmuş olduğu ilk kanıt, Amazon’un URL ile aşağıdaki gibi birkaç yeni alan kaydetmiş olmasıydı; www.amazonethereum.com, www.amazoncryptocurrency.com ve www.amazoncryptocurrencies.com

Bu üç alan adı, 2017 yılında www.amazobitcoin.com adı ile birlikte kaydedildi. Bu URL’lerin dördü de şu anda herhangi bir yere yönlendirmiyor olsa da, Amazon’un digital para projeleri için satın aldığı söyleniyor.

Jeff Brown’un aktardığı ikinci kanıt ise , önce ki yıllarda “Amazon Paraları ” diye bir şey satmaya başlaması. Bu digital paraların tek dezavantajı, bunların fiat para birimlerine dönüştürülememesi gerçeğiydi. Ancak proje başarısız oldu ve rafa kalktı.

Kripto para piyasası şimdiye kadar sadece finans sektörüne bakıldığında görülmüştür. Kuruluşundan bu yana, sektör ve blok zinciri teknolojisi için dikte edilen tek gelecek, mevcut finansal yapıları yeniden tanımlamaktı.

Ancak dünyanın dört bir yanındaki SEC ve finansal kurumlar, sadece Bitcoin’in oynaklığına odaklanmış ve piyasada çok sıcak kalmıştır. Dünya genelindeki SEC ve diğer düzenleyici kurumlar oybirliğiyle kabul edilmedikçe ve onları mevcut finansal yapıya entegre edinceye kadar, piyasa ve finans sektörü şuan için bir çıkmazda gözüküyor.

Ancak, Amazon gibi teknoloji şirketleri ve internet devleri pazara girerse, kripto para piyasasını ve blockchain endüstrisini ve olmaya çalıştığı her şeyi meşrulaştırıyor. Amazon’un digital paraları benimsenmesi üzerindeki etkisi pazarda büyük ve benzeri görülmeyecek bir etki yaratacaktır.

Amazon şu anda internetteki en büyük e-ticaret platformudur ve 300 milyonun üzerinde müşteri tabanına sahiptir. 300 milyon arasında, Prime hizmetlerine de abone olan çok sayıda kullanıcı var. Jeff Brown’a göre, Amazon’un kripto para piyasasına tahmini girişten sonraki ilk hamlesi, tüm Prime müşterileri için kendi digital parasını dağıtmak.

Amazon’un digital para piyasasına girmesi durumunda e-ticaret devi kendi digital para borsasını yapacağını da söylüyor.

Bunların henüz doğrulanmamış söylentiler ve çevrimiçi spekülasyonlar olmasına rağmen, Amazon’daki digital para piyasasına girme olasılığı, sektördeki teknolojik gelişmelere çok fazla dahil olduklarından, şirketin karakterinin de buna uygun oldu söyleniyor.

Aşağıda bağlantıları bulunan sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı