bitcoin-tom-leee

Fundstrat Global Advisors’ın Yönetici Ortağı ve Araştırma Müdürü ve Tom Lee, önümüzdeki iki yılda Bitcoin’in 91.000 dolarlık bir değere ulaşacağına inanıyor.Tahmin, 2010’dan bu yana kayda değer fiyat düşüşlerini içeren bir tabloya dayanmakta.Para piyasında kullanılanlara benzer doğrusal grafikler kullanmak yerine, ekip bir logaritmik grafik seçmiş.

tom-lee-bitcoin

Grafikte Dört Büyük Düşüş

Bir ayı piyasasında 2011 yılının haziran ayından Kasım ayına kadar % 93’e varan ilk fiyat düşüşü kaydedildi.2011’den 2013’e kadar bir önceki yıla göre% 70’lik bir düşüş, bir boğa piyasasında görülmüş. Bunu 2013 yılındaki olayları takiben % 86’lık bir düşüş izlemiştir. Ayrıca, bir düşüş pazarında iki yıllık bir süre için de geçerlidir. Geçen yıl yaşanan düşüş, fiyatın % 70 düştüğü bu yıl oldu. 2015-2020 arasında piyasa, Fundstrat ekibi tarafından boğa piyasası olarak algılandı. Tabloya göre, Bitcoin’in yolculuğu şu andan itibaren yukarı doğru bir eğim olacak.

Tom Lee’nin Önceki Tahmini

Lee’nin bitcoin fiyatından ilk tahmini  2018 yılının ortasına kadar fiyatın 6,000 dolar olabileceğine inanıyordu.Ama bu tahmin beklediği zamandan daha erken bir tarihte Ağustos 2017’de 6,000 dolar oldu. Ancak, bir sonraki ay, 2018’de 25.000 dolar ile daha ulaşacağı tahmininde bulundu. BTC, 10.000 $ ‘ı aştığında Lee, 2027 yılına kadar 100.000 $ değerinde bir değere kolayca ulaşabileceğini söyledi:

Lee ayrıca, Twitter hesabının yanı sıra röportajlarda da fiyatı açıkça savundu. Piyasadaki son düşüş hakkında konuşarak, olumsuz manşetlerin alıcılarda panik oluşturduğundan sorumlu olduğunu söyledi.

15 Mart 2018 tarihinde attığı tweet de şu ifadelere yer verdi:

Bitcoin olumsuz haberlere karşı savunmasız.Uzun vadeli olarak kazanmak istiyorsanız sabır olmalısınız

ifadelerine yer verdi.

Fundstrat ekibi ayrıca yatırımcıların kripto paraları satın almak için en iyi zamanı bulmalarına yardımcı olmak için BTC’nin işlem değerini hesaplayan BTC Misery Index’i (BMI) geliştirdi.

İlginizi Çekebilir :  Londra Üniversitesi (UCL) IOTA Vakfı ile Bağlarını Kopardı
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

hotmail sign up gmail login