Bitcoin-kumar

Nijerya Merkez Bankası yetkilisi yaptığı bir açıklamada Bitcoin yatırımlarını kumar olarak değerlendirdi!

Bloomberg’in haberine göre Nijerya’nın başkenti Abuja’da çeşitli açıklamalarda bulunan Nijerya Merkez Bankası yetkilisi Godwin Emefiele, Bitcoin hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bitcoin ve benzeri kripto paraların bir çeşit kumar olduğunu belirten Emefiele bu konuda herkesin dikkatli olması gerektiğini belirtti. Kumar gibi riskli yatırımlara merkez bankası olarak destek vermemiz beklenemez dedi. Bitcoin’in düzenlenmesi ile ilgili konuşan ve bu konuda genişleyen bir listeye katılan son isim olan Emefiele oldu.

Kripto Paralar Suç Dünyasında Kullanılıyor!

Kurumsal ve perakende yatırımcıların gösterdiği yoğun ilgi sebebi ve kripto para birimindeki oynaklık sebebi ile düzenleyiciler arasında artan bir endişe olduğu belirtiliyor. Bu endişeye ek olarak kripto paraların kara para aklama ve suçlular arasındaki ticari anlaşmalarda kullanıldığına dair büyük endişeler bulunuyor.

Bu şüpheler nedeni ile kripto paraların piyasada daha fazla gözetime tabi tutulması gerektiğini gözler önüne sürüyor. Kripto paralar için halktan gelen talep artarken Çin ve Güney Kore gibi hükümetler dijital para ticareti alanında duruşlarından taviz vermiyor. Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin en değerli coinleri son haftalarda yukarı yönde eğilim gösterince para birimlerinin fiyatlarında artış meydana geldi.

Dünya üzerinde birçok insan hala kripto paraların ve en önemlisi Bitcoin’in bir balon olduğu görüşünde. Bu ve bunun gibi birçok neden sebebi ile Emefiele, meslektaşlarına bu piyasayı incelemek için öneride bulundu.

İlginizi Çekebilir :  Blockchain Hayatımızı Değiştirmeye Devam Edecek!"
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

hotmail sign up gmail login