Blockchain 3.0 Nedir ? En İyi Blockchain 3.0 Projeleri

Blockchain son zamanların en büyük devrimlerinden biri olarak görülüyor.Son on yıldan kısa bir süre önce blok zincir teknolojisinin doğuşu, bitcoin’in başlangıcı ile büyüleyici bir hikayeden başka bir şey değildi. Bu devrimci teknoloji, zamanın başlangıcından beri en yıkıcı potansiyeline sahip olduğu için “Devrim” tanımına tam olarak uyan bir teknolojidir. Genel inanç, insanın yarattığı her şey, daha iyi becerilere sahip başka bir adamın bunu yapabilmesi, sabotaj yapabilmesi ve hatta kötü niyetli bir şekilde sahtecilik yapabilmesidir. Blockchain teknolojisi, bu eğilimi ortaya çıkaran ilk insan yapımı yaratımdır, çünkü bu zamana kadar değişmezliğini ve mutlak güvenilirliğini kanıtlayarak, kendi aramızdaki değeri yaratma ve dağıtma şeklimizi yeniden şekildendirir.

Ancak muazzam adımlarına rağmen, blockchain teknolojisinin ilk günlerinde bu yana ve o birkaç zorluk ile karşılaşıldı. Ama Bitcoin öncü oldu ve 2014 yılında Ethereum’un (ve Akıllı Sözleşmelerin) doğumuyla blok zincirinin ikinci aşaması olduğu söyleniyordu. Ancak, ölçeklenebilirlik eksikliği, ısrarcı bir şekilde kullanıcı dostu olmama, iş için konuşlandırılmak için son derece pahalı olma gibi zor sorunlar nedeniyle, blockchain teknolojisi hala kitlesel olarak benimsenmeye hazır olduğu bir formda değildi. Endüstrinin bilmecesi olan ana problemleri çözme bakış açısıyla bu şaşırtıcı teknolojinin yolculuğundaki en son çağ olan Blockchain 3.0’a geliyor.

Blockchain 3.0 Nedir?

Daha önce belirtildiği gibi, blok zincirleme teknolojisinin önceki iki aşaması, sırasıyla Bitcoin ve Ethereum’un doğumu ile işaretlenmiştir. Bu ikisi arasındaki temel fark, bir İş Kanıtı protokolü üzerinde çalışan Bitcoin ile ilgili blok bloklarında bir uzlaşmaya varılmasının yoluyken, Ethereum kısmen bir Akıllı Sözleşme kabiliyetine sahip olan bir projedir. Blockchain 3.0 ile yeni nesil blockchainler, Blockchain 1.0 ve 2.0’ı farklı protokoller, teknikler ve çerçeveler aracılığıyla ele alan düer konularına hitap edecek bir odak ile ortaya çıkmaktadır. Yüksek ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik, uyarlanabilirlik, sürdürülebilirlik, gizlilik ve anlık işlemler, Blockchain 3.0’ı öncüllerinden ayıran özelliklerdir.

İlginizi Çekebilir :  Nisan Ayında Yatırım Yapılabilecek En İyi 5 Alt Coin (Bölüm 2)

 

İşte En İyi Blockchain 3.0 Projeleri :

 

1-ICON

ICON, dünyadaki en büyük ademi merkezileştirilmiş ağı inşa etme girişimleriyle, merkezi Loopchain teknolojisiyle dünyayı “Hyperconnect” e çekmektedir. ICON ekibine göre, Güney Kore’deki bazı büyük şirketler ve kurumlarla stratejik ortaklıklar kurmayı başardılar. ICON, mevcut ve gelecekteki tüm blok zincirlerini birbirine bağlı bir ICON ağı ile birleştirmek ve birleştirmek için tasarlanmıştır. ICON ağı, Ethereum, NEO ve Bitcoin gibi diğer coinler arasında köprülerinin oluşturulmasını mümkün kılar; bu, ekibin vaatlerini ve vizyonunu sunabilmesi için gerçekten umut verici bir şey olabilir.

Hemen ICON almak için : TIKLA

2-AİON

Aion, Blockchainler’in birlikte çalışabilirliğinin yanı sıra ölçeklenebilirliği, gizliliği ele alan bir çok katmanlı Blockchain olduğunu iddia ediyor. Aion, kamusal veya özel olsun, kitleler arasında etkili iletişim sağlayan orta alanı sağlar. Bu yetenekler, kendi merkezi olmayan uygulamaları yönetmenin yanı sıra farklı blok zincirlerinin bağlanmasını kolaylaştırmak için tasarlanan, Aion-1 olarak bilinen Anion thrid-generation blok zinciri ile mümkün hale getirilmiştir.

Hemen Aion almak için : TIKLA

3-Wanchain

Wanchain, yeni nesil blockchain platformlarına geldiğinde bir başka büyük isim. Wanchain, bu teknolojinin geleceğine geldiğinde, sadece saniyede binlerce işlemi işleme yeteneğine sahip ve sunduğu çözüm, Smart Block özelliklerini benzersiz bloklarda sunarak, bunları işletmeler tarafından kitlesel olarak benimsenmesi için açarak çözüm önerisinde bulunuyor.

Hemen Wanchain almak için : TIKLA

4-Neblio

Neblio, ağırlıklı olarak işletme ve iş piyasalarını hedef alan yeni nesil bir blockchain platformudur. Neblio, çeşitli açık kaynak araçları ve API’lar aracılığıyla merkezi olmayan uygulamaların verimli ve düzenli bir şekilde geliştirilmesini sağlayan bir blockchain yaratmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, Neblio’nun, C #, Python, GO, Javascript, Ruby, .NET, Java ve NODE.JS gibi 8 programlama dili ile de uyumludur.

İlginizi Çekebilir :  Nano Coin Nedir? Fiyat Analizi

Hemen Neblio almak için : TIKLA

5-Cardano

Cardano, kurulduğu günden itibaren sektörün geri kalanından daha farklı bir rotaya bürünen tamamen benzersiz bir blockchain başlangıcıdır. Cardano’nun, yukarıdan aşağıya doğru inşa edilen ve endüstrideki mevcut sorunları ortadan kaldıran benzersiz özelliklere sahip blok zinciri olduğu söyleniyor. Cardano, daha önce hiç görülmemiş olan sektöre istisnai birlikte işlerlik, güvenlik ve satın alınabilirlik getirmeyi amaçlayan yüksek derecede ölçeklenebilir bir blockchain projesidir.

Hemen Cardano almak için : TIKLA

6-ArcBlock

ArcBlock, merkezi olmayan uygulamaları oluşturmak için dünyanın ilk blockchain ekosistemi olduğunu iddia ediyor. ArcBlock, farklı blok zincirleri arasındaki boşluğun, birden fazla blokta yayılmasına olanak tanıyan bir açık zincir erişim katmanı geliştirerek odaklanmasına odaklanır. ArcBlock, blockchain teknolojisini ve bulut bilişimini birleştiren kapsamlı bir çözüm olmayı hedeflemektedir. Bu, geliştiricilerin blockchain genelinde merkezi olmayan uygulamaları geliştirmelerine ve dağıtmasına olanak tanır. Ekip ayrıca, yeniden kullanılabilir hizmetler, uygulamalar vb. Için teşvik odaklı bir pazar yeri sağlamayı amaçlıyor.

Hemen ArcBlock almak için : TIKLA

7-EOS

EOS’un odak noktası, kilitleme teknolojisinin, güvenliği tehlikeye atmadan gerçekten büyük bir kullanım için genişletilebileceğini kanıtlamaktır. EOS, kullanıcılarına dünya çapında sunduğu büyük güvenlikle hızlı ve gurur verici yüksek bir ölçeklenebilir platformdur.

Hemen EOS almak için : TIKLA

Not: Kripto para yatırımları şuan yüksek risk taşıyan yatırımlardır. Yazılarımız bir yatırım tavsiyesi niteliğinde değil incelemedir. Teşekkürler…

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla