nasa-blockchain

NASA,yeni bir finanse edilen araştırma projesini duyurdu. 330,000 $ ‘lık hibe, uzay aracı için otomatik bir sistem geliştirmeye çalışmak üzere Akron Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Yardımcı Doçenti Dr. Jin Wei Kocsis başkanlığında bir araştırmacı ekibine izin verecek. Teknoloji, Ethereum blockchain’in akıllı sözleşmeler(smart contract) sistemini kullanacak.

Dr. Jin Wei Kocsis yaptığı açıklamada:

Bu projede, Ethereum (blockchain) teknolojisi, derin uzay araştırmaları için merkezi olmayan, güvenli bir ağ oluşturma ve bilgi işlem altyapısı geliştirmek için kullanılacaktır. Blockchain protokolleri, altyapının dayanıklılığını iyileştirmek için daha fazla araştırılacak.Ve çevresel tehditleri tanıyan ve bunlardan kaçınan teknolojinin yanı sıra bir dizi görevi otomatik olarak tamamlamayı umuyorum.

Açıklamalarında bulundu.

Projenin arkasındaki fikir, sadece verimlilik değil. Ana hedef, Kocsis’e göre, bu değerli uzay araçlarını korumak için güvenliği arttırmaktır. Dr. Jin Wei Kocsis olası bir enkazının tespitini ve önlenmesini otomatikleştirecek teknolojinin geliştirilebileceğine inanıyor ve bu hedefe, hibenin üç yıllık dönemi boyunca ulaşmayı hedefliyor.

Şu anda proje hakkında detaylı bir paylaşılmadı, ancak blockchain teknolojisi küresel endüstrileri tek tek bozmaya devam ederken, merkezi olmayan teknolojinin taraftarları, ilk adımını uzay çağı haline getirdiğini görmekten hiç kuşku duymayacaklar. Nitekim NASA’nın kendileri, blockchain’in, gelecekte yapılacak projelerde faydalı olacağını umuyor. Glenn Research Center’daki Advanced Communications Yetkilisi Thomas Kacpura, bu projenin başarısının daha fazla fon sağlamaya uzun bir yol kat edeceğini söyledi.

 

İlginizi Çekebilir :  Bitcoin (BTC) Fiyatı Neden Düştü ?
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

hotmail sign up gmail login