Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberler

Auidi Blockchain Sistemini Kullanacak

Alman otomobil şirketi Audi, blockchain teknolojisini benimseyerek fiziksel ve finansal dağıtımın geleneksel yöntemlerini kaldırmayı planlıyor. Cointelegraph, 30 Mart’ta şirketin “küresel tedarik zincirlerindeki güvenliği ve saydamlığı arttırmayı” planladığını bildirdi.

Teknoloji Yoluyla İlerleme

Teknolojinin ilerlemesine dönüşen Audi’nin “Vorsprung durch Technik” motoru, şirketin her zaman hizmetlerini iyileştirmenin yollarını aradığını gösteriyor. Bu kez, şirket yenilikçi işletmelerde ön koşucu olan blockchain teknolojisini seçti.

Nitekim Audi, 21 Kasım 2017’de blok zinciri teknolojisi ve yapay zeka dahil olmak üzere “büyük veri” alanlarında çalışanları eğiteceğini belirten bir basın açıklamasını yayınladı. Audi’nin Ingolstadt, Neckarsulm, Macaristan, Belçika, Çin, Brezilya, Hindistan, Endonezya, Rusya, Slovakya ve İspanya’da neredeyse 11 üretim tesisi ve tesisi bulunuyor. Ayrıca, 91.231 çalışandan oluşmaktadır ve hisselerinin% 99.55’i Volkswagen AG’ye aittir. Açıkçası, şirketin dünya çapında ürün dağıtımı, finansmanı ve diğer işlemleri ele almak için güvenilir ve otomatik bir ağa ihtiyacı vardı. Geçen yıl şirket Hyperledger kullanarak kendi blockchain sistemi için bazı testler yaptı. Sonuçların başarılı olduğu kanıtlandığında Audi, Kavram Kanıtı’nı (PoC) yayımladı ve çevrimiçi veri aktarımlarını güvenli bir şekilde yönetmenin ve dijital organizasyonları yönetmenin yollarını aradıklarını açıkladı.

Hyperledger Fabric, işletmeler için bazı önemli çözümler sunuyor: bilinen kimliklere izinli üyelik, optimize edilmiş ağ ölçeklenebilirliği ve performansı, seçili kullanıcılar için veri kullanılabilirliği ve diğerlerinin yanı sıra “zengin sorgular”. Bu koşullar, Audi’nin konsept aşamasından kalkınma aşamasına ilerlemesine yardımcı oldu. Audi’nin Grup Hazinesi Başkanı Alexander Dietmeier, “Blockchain’in endüstri şirketlerindeki çeşitli çalışma prensiplerini değiştirme potansiyeline sahip olduğunu ve yeni olasılıklar açtığını” açıkladı. Ayrıca, kripto para birimlerinin yakında farklı ödeme seçenekleri altında listeleneceğini belirtti.BTC

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı