malta-bitcoin

Malta hükümeti, kriptoparalara odaklanan yatırım fonları için önerilen kurallar konusunda kamuoyu geri bildirimi istiyor.

Malta Finansal Hizmetler Otoritesi (MFSA), profesyonel yatırım çabalarının paydaşları nasıl isteyeceğini, riskleri yönettiğini ve kendilerini yönetebileceğini idare edecek 23 Ekim tarihli bir kural kitabı yayınladı. Danışma sürecinin önümüzdeki ay sona ermesinin ardından yapılacak daha fazla değişikliğe tabi tutulan bu serbest bırakma, Malta hükümetinin teknoloji ışığında kamusal politika değişikliklerini uygulamak için atmış olduğu en son adımı temsil ediyor.

Açıklamada, MSFA, yaptığı işin bir dizi yatırım fonu çeşidini kapsayacak şekilde büyüyebileceğini ve bunun şöyle açıkladığını belirtti:

“MFSA, sanal para yatırımlarını yatırım amaçlı olarak yapan Profesyonel Yatırımcı Fonlarını (” PIF’leri “) düzenlemek için bir kural kitabı geliştiriyor: MFSA, Alternatif Yatırım Fonu ve Bildirilen Alternatif Yatırım Fonu’na da yatırım yapılmasına izin verilmesi konusunda şu anda düşünüyor. sanal para birimleri. ”

Hükümet, sonuçları denetlemesinin ve önerilen kuralları buna göre düzenlemesinin beklenmesinin ardından, 10 Kasım’a kadar olası paydaşlardan gelen girdileri kabul edeceğini belirtti.

Sonunda, düzenleyici, yatırımcının korunması açısından yeni kurallara yaklaştığını söyledi.

MFSA, “Bu yeni kural kitabı içerisinde sunulan ana öneriler, yatırımcıların ilgisini ve finansal piyasanın bütünlüğünü sanal para birimleri çerçevesinde korumayı amaçlıyor” dedi.

İlginizi Çekebilir :  MyEtherWallet, Google DNS Güvenliği İhlal Etti !
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

hotmail sign up gmail login