kazakistan-bitcoin-

Bitcoin’nin hala bir para olarak kabul edilip edilmemesi hakkında çalışmalar sürerken Kazakistan’dan önemli bir gelişme geldi.

Kazakistan’daki sürücüler trafik kurallarının ihlali için BTC’yi kullanarak para cezası verebilecek. Bu çözümü özel bir şirket tarafından geliştirildi, daha önce test edilmiş ve kullanıma hazır bir mobil uygulaması Kazakistan devleti yöneticilerine sunuldu ve yöneticiler detaylı araştırma sonucunda kabul etti. Bitcoin’in yanı sıra, bu uygulama Bitcoin Cash, Ethereum ve Monero’u da kabul edecek.

Bitcoin’i trafik cezaları almaya benzer bir girişim, geçen yılın sonunda Güney Afrika’da yapıldı. Yaklaşık 500 işletme ve 8,000 kişi hizmet veren Fines4U şirketi,Alberton şehri için trafik cezalarından sorumlu yönetici BTC’deki ödemeleri kabul edeceklerini açıkladı.

Hizmet, kullanıcılara Güney Afrika Randı(Güney Afrika’nın Resmi Para Birimi) cinsinden ödeme yapmalarını sağlıyor. Bu nedenle, ödemeyi polise devretmeden önce fiyat’a çevirmek. BTC fiyatının önemli ölçüde düşebileceği için para cezası yöneticisi için belirli bir risk söz konusu olduğu değinmeden geçmek olmaz.

Bununla birlikte, Fines4U sahibi Cornelia van Niekerk, kripto paraların potansiyelinde güçlü bir inanan olduğu için böyle bir risk almayı kabul ediyor. Bununla birlikte, BTC‘deki ilk trafik cezası, van Niekerk’e göre,” insanlar Bitcoin’i gerçek bir ödeme yöntemi yerine varlık sınıfı olarak daha çok ilgilendirdiği için yapılmalıdır.”sözlerine yer veriyor.

Böyle gelişmelerin olması gerçekten sevindirici gün geçtikçe bitcoin ve kripto paralar hayatımıza girmeye daha da devam edecektir.

 

İlginizi Çekebilir :  Bitcoin'in Dünya Piyasasındaki Yeri Nedir?
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account