kripto-para-ulke

Kripto para birimileri bir çok ülkeler tarafından kesin olarak reddelimekte ve yasaklanmaktadır.Bu ülkeler çoğunluk sahibi olsa da, yeni teknolojilere açık hatırı sayılır sayıda ülke var.

Blockchain devrimi, gelişmekte olan her ulusun ön planda olmak istemesi gereken bir şeydir. Çünkü blockchain teknolojinin geleceğidir, tüm sistemlerin altında yatan ilke haline gelmeden önce sadece bir zaman meselesidir. Varsayım düşünülebilir gibi görünse de, blockchain’in kabiliyeti aslında tek başına potansiyelinin insanları değiştirmeye ikna etmesi için yeterli olmasıdır.

Çin, Hindistan ve Pakistan gibi ülkeler yakın zamanda, kendi ülkelerindeki endüstrinin büyüme potansiyelini zedeleyen kripto paraları yasaklayan açıklamayı merkez bankları aracılığıyla açıklama yaptılar. Fakat birçok blockchaini benimseyen ülke belkide  dünyayı yeni çağa taşıyacaklar.

İşte kripto para dostu ülkelerin listesi :

Estonya : Estonya Cumhuriyeti, Kuzey Avrupa’da küçük bir Baltık ülkesidir. Her ne kadar ulus daha yeni teknolojilere doğru hareket eden bir ülke olmasa da, e-ikametgahı sunan ilk ülke oldu ve o zamandan beri bir çeşit  “trend belirleyici” oldu.

2017’nin başlarında, ülke yönetişimin tam teşekküllü bir geçişini blok zincirine oturdu. Blok zincirinde devam eden siyasetin yanı sıra sağlık hizmetleri, oylama ve vergi sistemleri de kısa süre sonra takip ediliyor.

İsviçre:İsviçre, tarihin başlangıcından beri, güvenilir mali yasaları ve yeni teknolojileri benimsemede kolaylığıyla bilinir. Bu yüzden, İsviçre’nin en yeni ve muhtemelen en yıkıcı finansal teknoloji devriminin ön saflarında yer alması hiç de şaşırtıcı değil.

Avustralya: Kripto endüstrisinin manşetlerinde pek görünmemektedir. Ancak, Avustralya, kripto para birimi cinsinden en ilerici ve kabul eden ülkelerden biri olduğunu kanıtlamıştır. Ülke, sessizce olsa da, daha fazla kripto dostu bir ülkeye doğru yol alıyor.

2018’in ilk çeyreğinde, Avustralya Hükümeti, kripto-para birimlerinin ilgilenilen herkese kolayca erişebilmesini sağlayacak bir politika yayınladı. Politika, ülke çapındaki 1200 haber bülteni üzerinden Bitcoin ve Ethereum gibi digital para madenciliği yapmaları gerektiğini söyledi.

İlginizi Çekebilir :  Atoncoin İle Uçak Bileti !

Danimarka:Danimarka şu anda dünyanın en ünlü kripto milletlerinden biri listesinde yer alıyor.Danimarka da kripto paralar için hiç bir yasak ve kısıtlama bulunmuyor.

Kanada:Kanada tartışmasız en kripto dostu ülkedir. Ülkeden gelen sayısız kripto girişimleri ve borsaları ile, hükümetin yeni fintech’i çok desteklediğini kanıtlamaya devam ediyor.

Kanada ayrıca iki şehre “bitcoin hub” adlandırılmasının gururunu yaşıyor;Bu iki şehir Vancouver ve Toronto. Ülke genel olarak kripto para borsaları ve blok zincirleme girişimleriyle dolu.

Hollanda:Amsterdam, birk aç şeyle ünlüdür. Amsterdam’ın bildiği birçok şey arasında; tüm Avrupa’daki teknoloji girişimleri için en iyi şehir. Ülke aynı zamanda en büyük bitcoin toplantılarına da ev sahipliği yapmaktadır ve dünya çapında en yüksek Bitcoin ATM’si yoğunluğuna sahiptir.

Hollanda hükümeti, kripto piyasasıyla ilgili düzenlemelere tamamen karar verdi. Ve ayrıca kendi digital parasını çıkarmaya çalışıyor.

Birleşik Krallık: Birleşik Krallık, küresel bir finans merkezidir. Ülkenin kripto para birimleri ve pazarı hakkında bu kadar sessiz olması şaşırtıcıdır. Birçok insan hükümetin düzenlemelerini, küresel sahnedeki etkilerinin, en meşhur Brexit olarak adlandırılan Avrupa Birliği’nden sürmekte olan ayrılığından dolayı bir darbe alacağına dair artan bir korkuya atfediyor.

Rusya:Başlangıçta kripto-para piyasası hakkında çok endişeli bakmş olsa da, Rusya, yasaklama çılgınlığından bu yana uzun bir yol kat etti.

Rus hükümetinin kendi kripto parasını çıkaracağına dair bir çok konuşma var; Bu paranın adının Crytoruble olacağı tahmin ediliyor. Ancak bir çok kişi proje için ülkenin kendi kripto para birimini olmaması gerektiğini ve bunun yerine piyasayı desteklemesi gerektiğini söylemektedir.

Japonya:Bitcoin’in kurucusu / kurucularının adı Satoshi Nakamoto’nun (sözde) toprağı, son zamanlarda kitlesel olarak kripto dostu hale geldi. Japonlar, tıpkı Estonya gibi, blok zinciri teknolojisini hükümet hizmetlerine soktular.

İlginizi Çekebilir :  İsrail Hükümetinden Kripto Paralar İçin Olumlu Rapor

Japonya’da sadece hükümet değil, özel sektör de kripto ve blok zinciri müdahaleleri gibi görünüyor. Pek çok hükümet, belgelerini taşımakta ve blok zincirini takip etmekte ve bir ödeme yöntemi olarak kripto paraları daha fazla kabul etmektedir.

Güney Kore:Bir çok ünlü şirketine ev sahipliği yapan (Samsung ve LG,) Güney Kore bu listeden çıkarılamaz. Hükümetin ikircikli yaklaşımına rağmen, Güney Kore tüm kripto ile ilgili hizmetlerin merkezi haline geldi.

Hükümet, kripto paranın kullanımı ve ticareti hakkında birçok uyarı vermiş olsa da kripto ve blockchain teknoloji girişimlerinin geniş bir mantarı ile sonuçlanan katı kanunlara sahip değildir. Aynı zamanda sayısız digital para girişimine için ev sahipliği yapmaktadır.

Reklam ve İletişim İçin btcanaliz@gmail.com adresine mail atabilirsiniz

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz..
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account

hotmail sign up gmail login