Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
AnalizlerHaberler

Bitcoin,Rekor Kırdı 8,263 Dolar !

Herhangi bir banka yada resmi kuruluşla bağlantılı olmayan elektronik para birimi, derin ağlarda en çok kullanılan para birimi olarak biliniyor. Kripto para birimi olarak da adlandırılan Bitcoin, dün 8,000 dolar seviyesini çıkmıştı.

Bugün ise  8,263 dolara kadar tırmandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

DEĞERİ TAVAN YAPTI

Bitcoin‘in değeri, bugün Lüksemburg merkezli Bitstamp borsasında tavan yaptı. Günlük 8,197,81 dolar değerinde işlem gören para birimi tarihinde bir ilki yaşadı. Bitcoin12 Kasım‘da düştüğü 5,555 dolar seviyesine göre % 48 artış gösterdi. Kasım itibari ile 7.000 dolara yükselen ve son iki günde % 6,2 değer kazanan sanal para biriminin değeri yıl başından bu yana gözle görülür bir şekilde sekiz kat arttı. Piyasa da çok büyük dalgalanmalar yaşanacak uyarısı ile kurumsal yatırımcılar uzak kaldılar. Tahminlere göre kripto para biriminin değeri yıl bitmeden 10.000 dolara ulaşacak.

Bununla birlikte ticaret web sitesi Coinmarketcap‘a göre, tüm elektronik para birimlerinin pazar payı, Pazartesi günü en çok 242 milyar doları aştı.

2 gün önce attığımız Tweet 

 

 BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı