Transfer

Dünya tarihinde ilk olarak Bitcoin ile transfer Türkiye’de gerçekleşti!

Sakarya ilinin Akyazı ilçesini temsil eden Harunusta Spor futbol kulübü bonservis bedelini Bitcoin ile ödeyerek futbolcu transferi gerçekleştirdi. Bu transfer sonrası futbol kulübü ve futbolcu tarihe geçti. Sakarya’nın birinci Amatör Küme B Grubu’nda yer alan Harunusta Spor kulübü transfer ettikleri futbolcuya 0,0524 Bitcoin artı 2,500 TL teklif etti. Teklifi kabul eden futbolcu bu sezon sonuna kadar kulüpte mücadele edecek. 0,0524 Bitcoin’in bedeli ise 2 bin TL olduğu açıklandı. Bu sonuca göre futbolcu 4,500 TL’ye transfer olurken bu paranın bir kısmı Bitcoin ile ödendi!

Dünya Tarihinde İlk Transfer

Transfer hakkında açıklamalarda bulunan kulüp başkanı Haldun Şehit, “Ülkemizde ve dünyada ses getirmek amacı ile transferi bu şekilde yaptık. Kulübümüz liginde şampiyonluk için emin adımlarla yürüyor. Profesyonel alanda yapılmış olsa idi şu an televizyonlarda olurduk. Ancak amatör ligde bunu yapan ilk biz olduk ve bunun içinde gururluyuz açıklamasında bulundu.

Bitcoin karşılığında transfer olan futbolcu Ömer Faruk Kıroğlu ise yaptığı konuşmada, “Benim için de dünya içinde bir ilk! Kulüp başkanımızın da dediği gibi yeni şeyler peşindeyiz ve bende yeniliklere açık biriyim. Her iki taraf içinde hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Futbol dünyasına da adım adım yaklaşan Bitcoin yakın bir gelecekte profesyonel kulüpler tarafından da kullanılması an meselesi, nitekim Arsenal ve Real Madrid gibi köklü kulüplerde Bitcoin ve benzeri paralarla ilgili çalışmalara başladıklarını duyurmuştu.

İlginizi Çekebilir :  22 Mart 2018 Bitcoin Analizi
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account