Bir satın alma ve satın alma stratejisi, erken Bitcoin yatırımcıları için yararlı olduğu kanıtlanmış olsa da, geç giriş yapan kişiler veya şirketler, Bitcoin almak için vahşi diyebileceğimiz fiyat dalgalanmalarını kullandı. Bu makaledeki grafiklerden balinaların Bitcoin işletmelerini son birkaç yıldır arttırdığını görebiliyoruz.John Mcafee’nin tweetlerine dikkat bizden demesi..

Bu fiyat dalgalanmalarında, ortalama bir tüccar(trader) tepelerde dolaşır ve en düşük seviyelerde satar.Bu çok yanlış ve sürekli para kaybınıza sebep olur.Okuyucularımızın bu çukurdan kaçmasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu sonbahar boyunca hepimiz agresif uzun pozisyonlar önermekten kaçındık. Ama şimdi kısa vadeli bir dip mi göreceğiz?

Bakalım.

BİTCOİN(BTC) ANALİZİ

Bitcoin’in eğilim çizgisinden aşağı doğru döndükten sonra tekrar tekrar test etmesini bekliyorduk. Fakat Bitcoin 8.000 doların altına düşmeyecektir.

Bitcoin-Grafik

Halihazırda, fiyatın 20 günlük EMA(ÜSSEL HAREKETLİ ORTALAMA)’da düşüş trendinde ve sonrasında dirençle karşı karşıya kalacağı tahmin ediliyor. Boğalar için gerçek bir test olmak için 8,600 – 9,400 $ seviyelerinin olmasını bekliyoruz.

Bu bölgeden çıkmayı başarırsa, 50 günlük SMA(Basit Hareketli Ortalama) ve inen kanalın direnç çizgisine karşı direniş gösterecekleri $ 12,000’a varan hızlı bir toplanma gerçekleşebilir.

Bu nedenle, tüccarlar satın almak için 9,500 doların üzerinde bir koparma bekleyebilirler. Ticaretin duruş kaybı 7.800 $ ‘da tutulmalıdır. Kâr amacı, 12.000 doları harekete geçirmektir.

Peki ya BTC / USD çifti 9.500 dolardan kırılmazsa ve tekrar düşerse?

Bu durumda, tüccarlar(trader), fiyatın altındaki seviyelerde alım isteğine direne bekleyecek, çünkü fiyat 7.800 dolardan aşağı kırılırsa, bunun 7.000 $ ‘a düşeceğini görebiliriz.

Her iki yükseliş ve düşüş senaryolarını daima sunuyoruz, çünkü tüccarlar her iki durumda da ne bekleyeceğimizin farkında olmalıdırlar. Sadece olayların tek bir dönüşünde seviyeler sağlamak sorumsuz olur.

ETHEREUM(ETH) ANALİZİ

10 Şubat ve 11 Şubat tarihlerinde iki günlük bir düşüşten sonra Ethereum da yukarı çıkmaya çalışıyor.

ethereum-grafiği

ETH / USD çifti, 20 günlük EMA’dan 911 $ ve 50 günlük SMA’dan 980 $ seviyesinden dirençle karşılaşacak. Bu seviyelerin üstünde, fiyat düşen kanalın direnç çizgisine, yaklaşık 1.050 düzeyinde hareket edebilir.

İlginizi Çekebilir :  2018 Sonu İçin Stellar (XLM) Fiyat Tahminleri

Dezavantajı, 775 doların güçlü desteği var.

bir ticaret önermiyoruz.

BİTCOİN CASH(BCH) ANALİZİ

Bitcoin Cash son dört günde küçük bir aralıkta işlem görüyor. Bu ters veya olumsuz, geniş bir aralık ile çözebilir.

BCH / USD çifti, düşüş trendi hattından ve 20 günlük EMA’dan kurtulursa, işlem görebilecek kısa vadeli bir düşüş sinyali verecektir.

Bu nedenle, 1.000 $ tutarında stop kaybıyla 1.400 $ ‘da uzun bir pozisyonun akıllı bir hareket olabileceğini düşünüyoruz. Bu ticaretin kâr amacı, 1.925 – 2.000 $ seviyelerine ulaşma amaçlı bir toplantıdır.

RİPPLE(XPP) ANALİZİ

Ripple’de kısa vadeli bir dip ihtimali hakkında yazmıştık. 20 günlük EMA’nın üzerindeki bir mitingin uzun pozisyonlar başlatmasını bekliyorduk.

10 Şubat tarihinde XRP / USD çifti 20 günlük EMA’dan çıktı, ancak daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Şimdilik, yine 20 günlük EMA’da. Boğaların dört saat boyunca 1.1 dolar seviyesinin üstünde durması halinde, 50 günlük SMA’ya karşı 1,5 dolarlık bir yürüyüş bekleyebiliriz. Bu seviye aşılırsa 1,74 $ ‘lık bir hareket olasılığı vardır.

Tüccarlar, önceki destek seviyesinin biraz altındaki 0,86 seviyelerinde duruş kaybı yaşayabiliyorlar. Şu anki düşüşte dalgalanma daha düşük bir performans gösterdi, bu nedenle lütfen normal konum büyüklüğünün yalnızca yüzde 50’siyle ticaret yapın.

STELLAR(XLM) ANALİZİ

Stellar son birkaç gündür 0,41 $ seviyelerinde güçlü bir direnişle karşı karşıya kaldı.

Boğalar iniş kanalından ayrılmayı başarırsa, 0,63 seviyelerine kadar bir toparlanma öngörüyoruz. Kanalın içinde XLM / USD çifti esnaf oluncaya kadar uzun bir ticaret önermiyoruz.

Kaybedilebilirlik, kapanış esasına göre (UTC’ye göre) 0,3 dolardan aşağı kırılırsa, kanalın destek hattına kayabilir.

Bu nedenle, herhangi bir uzun pozisyon başlatmak için kanalın kopuşunu beklemeliyiz.

LİTECOİN(LTC) ANALİZİ

Litecoin, son üç günde, boğalar 20 günlük EMA engelini kaldırmak için mücadele ediyor.

litecoin-grafik

Fiyat 175 dolardan çıkarsa, 20 günlük EMA, düşüş trend çizgisi ve yatay çizgiden gelen direnci giderir.

İlginizi Çekebilir :  Bitcoin Ekim 26 Analizi

Bunun önemli bir gelişme olduğuna inanıyoruz. LTC / USD çifti dört saat boyunca 178 $ seviyesinin üzerinde kaldığı takdirde, uzun pozisyonları başlatma tavsiyemizi tekrar ediyoruz.

Ticaretin duruş kaybı 130 $ seviyesinde tutulabilir.

CARDANO(ADA) ANALİZİ

Cardano, azalan üçgen modelinde ticaret yapmaya devam ediyor. 

ada-grafik

Bu arızanın hedefi daha düşük olmasına rağmen ADA / BTC çiftinin 0.0000246 seviyelerinde alım desteği bulmasını bekliyoruz.

e 50 günlük SMA’nın düşüş eğilimi çizgisi olan 20 günlük EMA’dan koparsa, konumumuzu tersine çevirip uzunca bir şekilde geçmeliyiz.

O zamana kadar ondan uzak durmayı düşünebilirsiniz.

NEO ANALİZİ

Önceki analizimizde 100 $ ‘lık bir durdurma kaybıyla 120 $ seviyesinin üzerinde NEO üzerinde uzun bir pozisyon önermiştik.

neo-grafik

Fiyat, 10 Şubat tarihinde gün içi en yüksek seviyesi 120.33 dolara ulaşmış olsa da, seviyelere yerleşemedi. Bu nedenle, tüccarlar(traderler) fiyatların kopuşları satın almadan önce en az dört saat süreyle devam etmesini beklemelidir.

Dezavantajı, 93.53 dolar yine 11 Şubat itibarıyla güçlü bir destek gibi davranıyordu.

NEO / USD çifti, olumsuzluklarda 93.5 $, ters yöne 120 $ seviyesinde kaldı. Bu aralığın bir kopuşu, azalan üçgenin aşağı yön çizgisi doğrultusuna doğru itmek olasılığı yüksektir.

Tüccarlar, eğer fiyat en az dört saatlik bir seviyede kalırsa, 121 $ ‘ın üzerinde bir koparma yapabilirler. İlk durma kaybı, 93 $ seviyesinde tutulmalı ve boğalar üçgen düşüş eğrisi çizgisinden kurtulamamışsa daha yüksek takip edilmelidir.

Ancak durumda, NEO hareketli ortalamalardan düşüp 93.53 seviyesinin altına düşerse negatif hale gelebilir.

EOS ANALİZİ

$ 9 ve $ 10 ve $ 12 hedefleri ile EOS üzerinde kısa vadeli ticaret önerdik. 10 Şubat’ta 9.9 dolara yükselerek hedefimize çok yaklaştı.

Hareketli ortalamalar düşüş eğilimini tamamladı ve 20 günlük EMA düşüş eğilimi gösteriyor. 10 $ ‘lık seviyelerde güçlü direnç göstermesi muhtemeldir diye düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir :  MyEtherWallet, Google DNS Güvenliği İhlal Etti !

Dezavantaj olarak, 7.5 $ ila 6.5 $ seviyeleri güçlü destek görevi görürebilir.

Mevcut seviyelerde herhangi bir güvenilir ticaret düzeni bulamıyoruz,yeni işlemler hakkında önerimiz yok.

Not:Bu yazı YATIRIM TAVSİYE DEĞİLDİR.

Soru görüş ve önerilerinizi btcanaliz@gmail adresine atabilirsiniz..

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account