Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Yapmış olduğum analiz ve değerlendirmeler teknik verilere dayalı eğitim çalışmasıdır.(Analiz tarihi: 17.04.2018)

Hazırlamış olduğum grafik LOGARİTMİK ölçekli GÜNLÜK grafiktir.

bitcoin-gold

Merhabalar arkadaşlar;

Bitcoin Gold teknik analizi ile yeniden birlikteyiz. BTG birkaç büyük borsada USD ile alınıp satılmasına rağmen ben BTC karşısındaki durumunu baz alarak teknik analizini yapmak istedim. Borsa olarak da BINANCE’ ı seçtim. Ancak diğer borsalardaki grafikler de neredeyse birbirinin aynısı.

BTG grafiğini genel olarak inceleyecek olursak, ayı sezonu ile birlikte BTC karşısında ciddi bir değer kaybı yaşadığını görüyoruz. Bu düşüş ile birlikte BTG dip arayışını sürdürmüş. A trendine gelindiğinde ise yukarı yönlü bir hareket başlangıcı görüntüsü oluşturmuş durumda. Grafikte iki hususun oldukça dikkat çekici olduğunu düşünmekteyim. Bunlardan birincisi yeşil kutu içerisine aldığım hacim barları. B trendinin aşağı kırılmasıyla birlikte hacmin arttığını görmekteyiz. Hatta grafikteki tüm hacim barlarına dikkat edecek olursak düzenli olarak bu şekilde hacim artışı göremiyoruz. Son hacim barı ise grafikte yönün yukarı dönmesi açısından oldukça olumlu görüntü oluşturmuş durumda. Teknik analizde, diplerde oluşan hacim artışı yükseliş için fikir vermektedir. BTG’ da bu durumun oluştuğunu düşünmekteyim. Dikkatimi çeken ikinci husus ise indikatörler ile fiyat arasında uyumsuzlukların oluşmaya başlaması. Grafikte sarı ile çizmiş olduğum 1,2 ve 3 numaralı trendlere dikkat edecek olursanız; fiyatın 1 numaralı trend ile düşmeye devam ederken RSI indikatörünün ve STOCH RSI indikatörlerinin 2 ve 3 numaralı trendler ile artış gösterdiğini görmekteyiz. Bu durum da bizlere indikatörlerin fiyat düşüşünü desteklemediğini göstermektedir. Hali hazırdaki durumda ise B trendinin direnç olarak çalıştığını görmekteyiz. Bu seviyenin geçilmesi durumunda sırasıyla C ve D trendlerinin direnç olarak çalışacağını düşünmekteyim. E ve F trenlerinin diğer trendlere nazaran daha önemli direnç olduğunu düşünmekteyim. Bu seviyelerin hacim desteği ile kırılması durumunda fiyat hareketinde ivmelenmenin daha sert olması ve fiyatın çok daha farklı seviyelere taşınması mümkün olacaktır. Piyasa koşulları olumsuz seyredecek olursa en son dip seviyemiz A trendi olduğundan bu seviyenin destek olarak çalışması takip edilmelidir. A trendi aşağı kırılacak olur ise BTG artık yeni bir dip arayışı içerisinde olacaktır.Tüm kripto para yatırımcılarına bol ve bereketli kazançlar diliyorum.

İlginizi Çekebilir :  Huawei Blockchain Projesini Açıkladı !

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz..

Facebook: facebook.com/Btcanalizleri/

Twitter:twitter.com/btcanaliz

Barış :https://twitter.com/redart_tr

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account