ripple-in-negatif-yonleri

Yazarımız Mikail Aykul Yazdı:

Ripple şirketinin amacı, bankalar arasında kullanılan özellikle, uluslararası para transferleri kolay hale getirmek. Şu anda bir bankadan Amerika’ya veya Rusya’ya para göndermek isterseniz bu işlem, hem çok pahalı olacaktır, hemde 2, 3 gün sürecektir. Ancak ripple firması Blockchain teknolojisinin gücünü eski banka sistemleri ile birleştirerek, bu uzun işlemin hem maliyetini düşürme, hemde hızlandırma hedefinde. Şimdiden onlarca bankayı ripple projesinin test ağına dahil etmiş olup, gerçek birçok paranın aksine gerçek bir değer yaratmış bulunmaktadır. Son zamanlarda yaptığı anlaşmalarla sürekli adını duyurması, ekibinin aktif olarak projeyi geliştirmek adına çalıştığının bir göstergesidir.

 

  Ripple’ın Pozitif Yönleri:

  • Dünyanın en büyük ve güçlü sektörleri arasında yer alan bankacılık sektöründeki büyük bir soruna çözüm üretmesi.
  • Güçlü bir ekibe sahibe olması.
  • İnsanlar tarafından, (özellikle bankalarla çalıştığı için) güvenilir bir para olarak gözlemlenmesi.
  • Medyada çok olumlu bir algıya sahip olması. (Özellikle Kripto Para işine yeni giren neredeyse her insan XRP alma hedefiyle geliyor. Bunun sebebi biraz bankalar ile çalışıyor oluşu, biraz da son 2 ay içindeki inanılmaz yükselişi.)
  • Transaction fee’lerinin ( Parayı bir yerden bir yere aktarırken ödediğiniz ücret) Ripple firmasına gitmek yerine, tamamen yok ediliyor oluşu. Bu XRP nin hacminin her geçen gün azaldığını göstermekte. (Ancak çok heyecanlanmayın son yıllardaki toplam yok olan XRP hacmi 5 milyon civarında, Paranın toplam hacmi olan 100 milyara bakarsak çok önemsiz bir miktar.)

 

 

Ripple’ın Negatif Yönleri:

  • Var olan Kripto Paralar içinde en fazla merkezi yapıya sahip olan oluşu.
  • Bankalara ihtiyacı kaldıran, kripto dünyasında, bankalar için yaratılmış oluşu. (Birine para göndermek isterseniz, basit bir şekilde BTC atabilirsiniz. )(Bu sebeple Kriptoyu seven çoğu insan XRP’yi hiç sevmez. Bende onlardn biriyim.)
  • İnanılmaz büyük market hacmi.
  • Bankaların XRP yerine başka kripto paraları aynı işlem için kullanabilecek oluşları.
  • Fiyatın son 2 ayda inanılmaz derecede artmış olması.
İlginizi Çekebilir :  Stellar Fiyat Analizi (27 NİSAN 2018)

 

Son Notlar:

XRP bankaların verdiği güvenle, blockchain teknolojisini birleştirerek, günümüze kolayca implemente edilebilecek bir proje. Birçok bankanın da desteğine sahip olmaları ve ekibinin aktifliği nedeniyle parlak bir proje. Ben potansiyelinin önümüzdeki 5 yıl içinde yüksek olduğunu düşünüyorum. Ancak eğer birçoğumuzun hayal etmekte olduğu gibi tamamen merkezilikten uzaklaşmış bir geleceğe doğru gidiyorsak Ripple uzun vadede ölmek zorunda.

Hemen Bitcoin Almak İçin:Tıklayın

Bu yazı web sitemiz yazarlarından Mikail Aykul’a aittir.Soru,görüş ve önerileriniz btcanaliz@gmail.com adresine mail olarak gönderebilirsiniz .

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account