myetherwallet

Reddit’teki bir kullanıcı, tüm MyEtherWallet kullanıcılarını, Google’ın DNS’ini (8.8.8.8/8.8.4.4) kullanıyorlarsa kullanmayı hemen kullanmamaları konusunda uyardı. Reddit kullanıcısı MickySocaci, bu iki DNS sunucusunun, sitenin etki alanını, arızalı olan ve özel anahtarlarınızı potansiyel olarak çalabilecek bir sunucuya çözdüğünü söylüyor.

Konuya göre Reddit kullanıcısı, iddia ettiği şeyi kanıtlayan bir kod da ekledi. İşte gönderi linki;

[WARNING] MyEtherWallet.com highjacked on Google Public DNS from ethereum

DNS nedir ve nasıl kilitlenir?

DNS sunucusu, IP adreslerini ve bunlarla ilişkili ana bilgisayar adlarını içeren bir bilgisayar sunucusudur. Ayrıca bir web sitesinin bir IP’sini kendi adına dönüştürmek veya çözmek için bir DNS’in görevidir. Bir sunucu bunu yapmadığında, herhangi bir sebepten dolayı, DNS sunucusu çökmesi olarak adlandırılır.

Google gibi dünya çapında bir web dizini, kurum içi tarayıcı Google Chrome’u kullanan herkese DNS hizmetleri sağlar. Ve çöktüğü zaman, aslında tüm sorguları, IP’nin cihaz önbelleğini arayan ve tamamen ilgisiz bir siteye yönlendiren veya çözen bir sunucuya gönderir.

Benzer Hackler

İnternet, kısıtlı içeriğe erişen herkes için hack ve site kaçırma ile eş anlamlı hale gelen bir yerdir. Google’ın DNS hizmetinin arızalanması, kripto pazarını tek başına etkileyen bir olay değildir. Google’ı, kendi web sitelerine yönlendiren bir yol olarak kullanan tüm web siteleri açısından çok yaygın bir durumdur.

Google, dünyanın en büyük ve en çok kullanılan arama motorudur. Günde 150 milyardan fazla sorguyla ilgilenir. Dolayısıyla, DNS sunucuları başarısız olduğunda veya arızalandığında, birçok internet şirketi ve web sitesinin etkilendiğinden emin olabilirsiniz.

Benzer kazalar finansal kurum veritabanlarının, sağlık veri tabanlarının vb. Ele geçirilmesine yol açmaktadır.

Reddit’de yayınlanan uyarı gerçek gibi görünüyor. Kod kanıtı da vardır. Bu nedenle, MyEtherWallet’in tüm kullanıcıları için Google’ın DNS sunucularını tekrar çalıştırarak tekrar çalıştırana kadar siteden ve kullanımdan temizlemesini sağlamak iyi bir fikir olabilir.

İlginizi Çekebilir :  KAZAKİSTAN'DA TRAFİK CEZALARI BİTCOİN İLE DE ÖDENECEK !

Reklam ve iletişim için : btcanaliz@gmail.com adresine mail atabilirsiniz

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz..

Facebook: facebook.com/Btcanalizleri/

Twitter:twitter.com/btcanaliz

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account