bitcoin-borsa

Merkezi olmayan borsalar, merkezi borsaların neden olduğu eksikliklerin ve güvenlik sorunlarının çözümler sunuyor.İşlem hacminin büyük bir kısmı hâlihazırda merkezi borsalar tarafından yönetilirken, bugün kullanabileceğiniz 8 merkezi olmayan borsadan bahsedeceğiz.

Waves Dex

WavesDex, Waves blockchain’de yerleşik olarak dağıtılmış bir kripto-para alım satım borsasıdır.Nisan 2017’de Waves blockchain ağı tarafından başlatıldı. Bu platform Bitcoin (BTC), Ether (ETC), vb. Işlemlerine izin vermektedir. Borsa, Waves coinini veya Waves blockchain’de yayınlanan herhangi bir diğer dijital varlık-coin üzerinden gerçekleştirmektedir.

Kurucularına göre, bu platform “merkezi olmayan blok zinciri üzerinde ve çok merkezileştirilmiş borsalarda işlem görmektedir” seçeneğini sunmaktadır. Bu, merkezi bir sistemin avantajlarıyla entegre edilen merkezi olmayan blok zincirleme hizmetlerinin sağlanması anlamına gelmektedir.Güvenlik ve gizlilik için, blok zincirinin merkezi olmayan yapısı takip ediliyor. Ancak işlemlerde hızlılık sağlamak için merkezi bir sunucu çalışıyor. Müşteri siparişlerine erişimi olmayan tüm siparişleri eşleştirir.

Challengy

Challengy, basit,net ve karmaşık olmayan yapısı nedeniyle çok popüler bir kripto para birimi değişim platformu olarak kalmaya devam ediyor. Borsa bu sadeliği sağlamak için birçok özelliğe sahip. İlk bahsedeceğimiz özellik,döviz fiyatlarının listelenmesi için otomatik bir sisteme sahiptir. Challengy, farklı digital varlıkların fiyatlarını farklı borsalardan toplamaktadır. Daha sonra platformdaki tüccarlar için ortalama fiyatlarını listeliyor.

Bahsetmek istediğimiz diğer bir özellik ise, basitleştirilmiş ücret modeli.Platformda yapılan her ticaret için% 0,5’lik bir doğrudan ücret almaktadır. Yani ücret, mevcut olan tüm kripto para biriminde aynı kalmaktadır. Karmaşık ücret modelleri olan diğer platformlardan farklı olarak, farklı borsalar için farklı ücret talep etmemektedir. Bu işlem borsalarda alım-satım yapanlar(traderler) için oldukça kolay hale getirmektedir.

Bisq (BitSquare)

Bisq, digital para birimleri için Bitcoin’in (Ethereum, Monero, vb.) Yanı sıra para birimleri için (Yen, USD, vb.) Değişimini sağlar. Windows, Mac, vb. platforumları için kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir :  Ripple Fiyatını Arttırabilecek 4 Ortaklık

Bisq, diğerlerinden daha gizlilik odaklı kripto para değişim platformlarından biridir. Diğer bireylerle ticaret yapmak için merkezi bir otoriteye kontrolü veya gizliliği bozmak istemeyenler içindir. Finansal işlemleri bankalar, hükümetler ve diğer kurumlar tarafından gözetlemeden korunması gereken bir özel konuşma biçimi olarak görüyoruz.

Platform, bu gizliliği garanti altına almak için çeşitli özelliklere sahip. Bisq, doğrulama almak için internetteki hassas bilgileri (isim, e-posta kimliği, doğrulama vb.) Talep etmemektedir. Ayrıca, kullanıcının kimliğinin tamamen gizlendiğinden emin olmak için Tor kullanan bir P2P ağı kullanır.

CryptoBridge Dex

CryptoBridge, BCO (Bridge Coin) olarak bilinen kendi parasını sunan merkezi olmayan bir borsadır. Piyasaya yeni girmiş olmasına rağmen, bu borsaya dair bağlı yüksek umutlar var.

Platform, tüm popüler kripto para birimi çiftlerinin alım satımını sağlar. İşlemler BCO’lar kullanılarak yapıldığında kullanıcıların ticaret yapması daha ucuzdur. Ayrıca, yalnızca kullanıcının özel fonlarını kendi fonlarına sahip olduğu özel bir özelliği vardır. Bu yüzden hesap sahibi dışında kimse bu paraya erişemez.

OpenLedger Dex

2015 yılında kurulan ve Danimarka merkezli OpenLedger Dex, kripto piyasası için merkezi olmayan çözümler sunan bir kripto para birimi işlem platformudur. Blockchain dünyasında hız, güvenlik, istikrar ve şeffaflık sorunlarını çözmek için başlatıldı. Servislerini sunmak için BitShare’in grafen teknolojisinden yararlanmaktadır.

OpenLedger Dex hakkında dikkat çekici olan şey bir hesap açmak için kolay bir süreçtir. Bu esas olarak, herhangi bir kayıt veya kimlik doğrulaması nın sorulmamasıdır. Hesabın gerektirdiği tek şey kullanıcı adı ve şifre. Dolayısıyla, kullanıcıların işlemleri gerçekleştirmek için hatırlamaları gereken tek şey, hatta platformla kayıt olurken verdikleri basit bilgilerdir.

Etherdelta

Etherdelta, ünlü ve yaygın olarak kullanılan Ethereum blok zincirine dayanmaktadır. Bu, kullanıcıların diğer ünlü exchange sitelerine henüz eklenmemiş tonlarca ERC20 jetonu bulabileceği platformdur. Ayrıca günlük olarak, her gün artmaya devam eden yaklaşık 4 milyon dolarlık işlem hacmine de sahip.

İlginizi Çekebilir :  Uzak Durulması Gereken AltCoinler

Ancak, kullanıcı dostu olmadığı için bu platformunda birçok sorun yaşanmıştır. Ayrıca, platformun yakın zamanda tehlikeye girdiği bilinmektedir.

IDEX aynı zamanda son zamanlarda blockchain topluluğunda “Merkezi Olmayan Ethereum Borsası” olarak biliniyordu. Sadece ERC20 token’larının P2P ticaretine odaklanmaktadır, ancak paralar alım satım borsalarına yatırılır. IDEX geçtiğimiz günlerde 1 milyon dolarlık günlük işlem hacmi karşılaştırmasını geçti. Platformun gelecekte önemli ölçüde yüksek olması muhtemeldir.

Counterparty Dex

Counterparty Dex, Bitcoin Blockchain ile çalışıyor ve P2P ticaretinin bir ekosistemi oluşturmayı hedefliyor. Counterparty Dex’in hacim işlemi, geçtiğimiz Eylül ayında 2000 $ olan günlük piyasa hacmi ile yükseldi. Yani madalyonun gelecekte yüksek beklentileri var.

Reklam ve İletişim İçin btcanaliz@gmail.com adresine mail atabilirsiniz

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz..

 

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account