kripto-para-zengin

Kripto para pazarı ve onu çevreleyen endüstri geçen sene boyunca,dünya çapında ve hükümet çapında ciddi anlamda politik tartışmalara sahne olmuştu.Bunun iyi tarafı, kripto para piyasasının güvenilirliğini oluşturduğuna dair bir işaret ve şimdi çok daha fazla insan bu pazara girmeye istekli.Buna konuda bir araştırma yayımlayan Forbes dergisi ilk kez, kripto para piyasasında en zengin 10 iş adamının listesini yayımladı.

İşte O Liste Ve Mal Varlıkları :

Chris Larsen

Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen, bu listeye yaklaşık 7.5 milyar dolar ila 8 milyar dolarlık kripto para varlığı ile girdi. Chris Larsen, bir melek yatırımcısı olmadan önce, bir çok şirket kurdu.Bu şirketler arasında,Palo Alto Funding grubu ve E-Loan gibi şirketlerde var.

larsen-ripple

Joseph Lubin

Listede ikinci sırada Ethereum’un  kurucu ortaklarından bir isim var.Kripto varlıklarının toplam değerinin 1 milyar dolar ila 5 milyar dolarlık bir değer olduğu tahmin edilmekte. Aynı zamanda, ABD merkezli yazılım şirketi ConsenSys’in de kurucusudur.

Changpeng Zhao 

Changpeng Zhao ya da daha yaygın olarak “CZ” olarak bilinen, Forbes’in listesinde kripto varlıklarında yaklaşık 1,1 milyar dolar ila 2 milyar dolarlık bir miktarla üçüncü sırada yer alıyor. Şu anda en büyük borsa Binance’in CEO’sudur.Binance ile şöhrete kavuştu ve lansmandan 180 gün sonra en çok kullanılan borsa oldu.

zhao-binance

Tyler ve Cameron Winklevoss

Çok konuşulan ve tartışılan bu ikizler listede dördüncü sıradalar,her biri kripto varlıklarında yaklaşık 900 milyon dolar ila 1,1 milyar dolar arasında. Her ne kadar Winklevoss ikizleri Facebook’a karşı uzun süren davalarından dolayı daha çok anılmakta ve hatırlanmakta olsa da, kendileri de oldukça başarılı olmaktadırlar. Her ikisi de internet girişimcileri olmadan önce Amerika’yı Pekin Olimpiyatları’nda  temsil edilen profesyonel kürekçilerdi.

bitcoin-rich

Matthew Mellon

Bireysel yatırımcı Matthew Mellon’un kripto paralarda olan varlıkları için yaklaşık 900 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında değişiyor.

İlginizi Çekebilir :  Bitcoin Fiyatı Neden Düşüyor ?

Brian Armstrong

Brian Armstrong’un 900.000 $ ile 1 milyar dolar arasında değişen kripto varlıkları var. Coinbase adlı dünya çapındaki borsanın kurucusu ve CEO’sudur. Birkaç kitap yazdı ve “Bitcoin Rise and Fall” adlı bir filmde rol aldı.

Matthew Roszak

Matthew Roszak, Forbes’in kripto endüstrisindeki en zengin insanlar arasında yedinci sırada.900 milyon dolar ila 1 milyar dolar arasında değişen kripto paralarının olduğu biliniyor.Ayrıca zamanda Bloq’un kurucusudur.

Anthony Di Iorio

Ethereum’un kurucusu ve CEO’sudur.Anthony Di Iorio aynı zamanda Forbes’in en zengin kripto listesinde yer aldığı ve toplamda 750 milyon dolardan 1 milyar dolar arasında bir kripto paraya sahip.Ayrıca en etkili kripto para evangelisti olarak da olarak bilinir.

Brock Pierce

Bitcoin Vakfı başkanıdır, ve 700 milyon dolar ile çeşitli kripto para birimlerinde 1 milyar dolarlık bir para kazandı.

Michael Novogratz

Michael Novogratz. Forbes’in listesinde, 2007’deki en zengin kişilerin bir parçası olarak da yer aldı. Kripto para varlıklarda yaklaşık 700 milyon dolar ila 1 milyar doları var.Ayrı zamanda Halen Galaxy Digital’in CEO’su.

micheal-forbes

Kaynak.Forbes

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account