Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Analizler

Stellar (XLM),Ripple (XRP)’Nin Yerini Alabilir Mi ?

Kripto para piyasalarında bildiğiniz gibi, aynı hedefi ele geçirmek için yarışan birkaç coin var; Ripple (XRP) ve Stellar(XLM); Büyük potansiyele sahip iki endüstri ve bir çok yatırımcının da yakın radarı konumdalar.

Ripple’in (XRP) ya da Stellar’ın (XLM) nihayetinde piyasayı ele geçirmeyi ve küresel bir çözüm haline gelmeyi başaran bir kripto para olup olmayacağı konusunda çok şey söylendi, ama bunlar gerçekten karşılaştırılabilir mi? Bir yandan, Ripple’in bankacılık sektörü için bir çözüm haline gelmesini öngördüğünü biliyoruz ve öte yandan, Stellar’ın Ripple’in gösterdiği sorunları çözmek için inşa edildiğini biliyoruz, yani aynı amaçla mı konuşuyoruz.

Pazarın Mevcut Durumu

Ripple (XRP), 21.09.2018 tarihine göre Coinmarketcap’a göre piyasadaki 3 numaralı coin olarak yer alıyor. Piyasa değeri 23.142.927,006 dolar,1  XRP  =  0.581326 dolar ve son 24 saatte toplam işlem hacmi 2.605.412.337 dolar.

Piyasadaki diğer paralar gibi, kripto paralar son birkaç haftadır,şu an bile yüzde 31’lik bir değere sahip olsa bile kayda değer düşüşler yaşamıştır. XRP’nin ABD doları karşısında 3.84 tarihi fiyatla değerlendiği Ocak ayında en yüksek seviyesinden hala çok düşük. Ancak uzmanlar, paranın sektörün mevcut panoramasının üstesinden gelmek için yakın gelecekte yükseliş eğilimine gireceğini tahmin ediyorlar.

Öte yandan, Coinmarketcap’a göre piyasanın 6’ıncı sırada olan bir kripto para olan Stellar Lumens (XLM) var. Stellar piyasa değeri 4.915.231.916 dolar, 0.261651 dolarlık bir değer ve son 24 saatte 153.5777.600 $ ‘lık toplam işlem hacmine sahip.

Bu konuda Stellar’ın daha iyi bir pozisyonu var gibi görünüyor. Ana rakibi Ripple’in daha büyük bir pazara sahip olmasına rağmen, XLM piyasadaki mevcut düşüş hareketlerinde daha iyi davrandı.

Stellar (XLM) ve Ripple(XRP)’nin Ortaklıkları

Hem Ripple (XRP) hem de Stellar (XLM), küreselleşmek için yakından savaşıyor. Bu konuda, her iki kripto para da  güçlü bağlantılar kurmayı başarmış olsa da, özellikle dikkat çekici ve potansiyel olan bir tanesi, Stellar’ın teknoloji ve danışmanlık devleri IBM’le yaptığıdır.

Bunun gibi, ortak çabalar sonuç verirse, XRP, XLM’in gerisine düşebilir. Bununla birlikte, geride bırakılamayacak olan önemli bir hamle, IBM ve Stellar’ın şaşırtıcı işbirliğiyle bile, olgunlaşamayan bir gerçek olan, Ripple’in (XRP) yaptığı olağanüstü küresel emek gücüdür. Aslında, XLM‘in piyasa koşullarında daha iyi davrandığı görülse de, sektördeki varlığa geldiğinde, Ripple, finans sektöründeki likidite için bir çözüm olan xRapid ürünündeki son gelişmelerle daha da fazla öneme sahiptir.

Sonuç

Kripto paraların her biri, belirli bir bakış açısından avantajlara sahip gibi görünüyor. Örneğin, pazarın varlığını, piyasa değerini, paranın değerini, işlem hacmini ve benzerlerini sayıyorsak, Ripple (XRP) öncülük eder.

Fakat öte yandan, XLM’e bir göz atalım, Lumens daha güvenilir görünüyor ve bu da daha fazla yatırım gerektiriyor ve IBM ile olan ortaklığın muazzam olanaklarından bahsetmeden geçmek olmaz, Kesinlikle inanılmaz bir avantajdır.

Bununla birlikte, her ikisi de farklı hedeflere ulaşmayı seçmiştir. Ripple, bankacılık sektörü konusunda yoğunlaşıyor iken,XLM ise banka dışı bireyler durumunda. Bu konuda Stellar’ın küreselleşmesi daha kolay görünüyor; ancak, bu sadece büyük bir ivme kazanmayı başarırsa gerçekleşir.

 

Not: Kripto para yatırımları şuan yüksek risk taşıyan yatırımlardır. Yazılarımız bir yatırım tavsiyesi niteliğinde değil incelemedir. Teşekkürler…

Aşağıda bağlantıları bulunan sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı