Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberler

İlk İslami Kripto Para Borsası Açıldı

Şeriat yasalarına uygun dünyada ilk İslami Kripto Para Borsası (FICE),Birleşik Arap Emirlikleri’de Adab Solutions adlı firma tarafından açıldığı duyuruldu.

İslam Hukuku İle Uyumlu Kripto Para Borsası

Arabistan’ın son raporunda SAB (Şeriat Danışma Kurulu), tüm borsadaki işlemlerin, faaliyetlerin tamamen İslam hukukuyla uyumlu olacağını garanti ettiğini açıkladı. Bu proje Birleşik Arap Emirlikleri ve çevre ülkeler de kripto paralara artan ilgiden sonra ortaya çıktı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde ve diğer ülkelerde kripto para borsa sayısı her geçen gün artmakta,ancak asıl sorun İslam hukukuna uymasını sağlamaktı. Şimdi, bu proje ile tüm digital varlıkların en yüksek kalite ile borsada listelenmesini sağlayacak ve İslam dünyasının digital para yatırımcılarına ve meraklılarına hizmet edecek.

Çoğu digital para, (Bitcoin dahil), arzının sınırlı olduğu farklı bir felsefe altında çalışır. Bu digital paraları, Şeriat’ın anladığı ve desteklediği şey olan altın gibi şeylere benzer hale getirmektedir. Bu şekilde, digital paralar geleneksel para biçimlerine uygulanabilir bir alternatif olarak görülmektedir.

Bu yılın Nisan ayında, bir İslam alimi olan Muhammed Ebu Bekar, Bitcoin (BTC)’nin aslında İslam hukukuyla tam uyum içinde olduğunu ve Müslümanların bunu kullanması gerektiğini açıklamıştı. Dünyadaki Müslümanların sayısının yaklaşık 1,8 milyar olduğu göz önünde bulundurulduğunda, bu olumlu duruş, kripto parların teolojik belirsizlik nedeniyle daha önce var olmayan yeni pazarlara girmesi için büyük bir potansiyeli temsil ediyor.

Ancak şimdi, FICE şerita uygun ilk digital para borsası açıldıktan sonra milyonlarca İslami yatırımcının kripto para dünyasına katılmaları için yeşil bir ışık haline gelmesi büyük ölçüde bekleniyor.Uzmanlara göre dine dayalı ikilemler olmadığı için, kripto para piyasası toplanmaya hazır olacak.

FICE’ın ICO’su

Diğer borsalarda olduğu gibi, FICE büyük olasılıkla birkaç gün içinde bir ICO’ya piyasaya sürecek.ICO’nun 2018 Eylül ayında gerçekleştirileceği biliniyor ve Adab Solutions, bu etkinlik sırasında satın alınan jetonların, daha sonra borsalarının hizmetlerine erişmek için kullanacağını açıkladı.

Adab’ın CEO’su Timur Turzhan, yaklaşmakta olan ICO’ya, FICE’a yatırım yapmanın, dünyanın her köşesinden İslam toplumunu hedef alacak projeye yardım ve destek vermenin yanı sıra, kar elde etmek isteyen herkese de izin vereceğini belirtti.

Ayrıca aşağıda bağlantıları bulunan sosyal medya hesaplarımızı da takip edebilirsiniz.

 BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı