Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
İncelemeler

Kripto Para Ticareti Yaparken Yapılan 5 Büyük Hata

Kripto para pazarına girdiniz, doğru zamanda kripto para kazanmak ve satın almak içi paranız var.Yanlış stratejiler uygulamak felaket olabilir. İşte bu yazımızda acemi traderların yaptığı en yaygın hatalardan bahsedeceğiz.

1-Plan Yapmadan Yatırım Yapmak

Kripto dünyası öngörülemeyen bir dünyadır ve körü körüyle ticaret yapmak, şansınızı sadece biraz uzağa taşıyabilir. Öyleyse satın alma ve satma stratejinizi nasıl düzenlediğiniz ve portföyünüzü nasıl yönettiğiniz ile ilgili yatırım yapmadan ya da ticaret yapmadan önce, kripto paralar ilgili eksiksiz bir pazar araştırması yapmanın en iyisi, birbiriyle uyumlu ve riski yayılmış, gelecekteki eğilimleri göz önünde bulundurarak ve önceden zararlara hazırlıklı bir kripto para portföyü oluşturmak,kripto paraların kaybını azaltabilir.

2-Temel Grafik Stratejilerini Öğrenme

Tüm pazarlar benzer bir eğilim izliyor ve bunların hepsi grafiklerinde görülebilir.Yatırımcı olarak kripto ticareti konusunda ciddiyseniz, işin içinde kalmak için temel grafik temellerini öğrenmek önemlidir. Direnç bölgeleri, destek bölgeleri, trend çizgileri vb. Bilgisi her zaman kullanışlı olabilir. Ayrıntılı teknik analiz genellikle daha verimli ve güvenilir bir ticaret yapılmasını sağlamaktadır. Ancak, kripto paranın spekülatif ve duygu odaklı dünyasında, grafik analizi sizi sadece sınırlı bir mesafeye götürebilir.

3-Bütün Yumurtaları Bir Sepete Koymak

Kripto paraların fiyatları çok belirsiz ve aşırı derecede uçucu. Piyasa bir haftada beş kez artarsa, diğer haftada on kat azalır. Bitcoin(BTC) gibi en büyük paralar bile bu dalgalanmalarla karşı karşıyadır.

Yatırımcılar genellikle kripto paralarının çeşitliliğini arttırmak ve riski yaymak için farklı kripto para birimleri portföyü yapmaktadırlar..

Ancak, kripto piyasası trendi, bu para birimlerinin fiyat dalgalanmalarının göreli olduğunu göstermektedir. Örneğin, Bitcoin düştüğünde, Ethereum ve Litecoin de bir düşüşle karşı karşıyadır.

Burada göz önünde bulundurulması gereken nokta, kripto paraların hala evrimsel aşamada olduğudur. Yani tüm paranızı tek bir yere yatırmanız akıllıca olmayabilir. Dijital paralardan daha az riskli olan stok, tahvil, emlak vb. Diğer seçenekler her zaman mevcuttur. Çeşitlendirme ve risk yönetimi, en iyi portföyü oluşturmanın ve istikrarlı kar elde etmenin en iyi yoludur.

4-Pahalı Olarak Alış-Ucuza Satış

Kripto para fiyatları değişken olduğundan, genellikle yukarı ve aşağı devam ediyorlar. Ancak kripto para yatırımcıları, genellikle yeni başlayanlar, bu tür yaygın dalgalanmalar nedeniyle paniğe kapıldıklarında, çeşitli kayıplarla karşılaşabilirler. Kayıpları azaltmak için, paniğe kapılan yatırımcılar genellikle fiyatlar düştüğünde kripto paralarını satarlar. Bu en büyük hata ve bu iflas etmenin en hızlı yolu!

Nobel ödülü sahibi Richard Thaler’in önerdiği gibi portföy yönetimi için en iyi yol, bir grup iyi hisse (kripto paraları) dikkatlice satın almak ve bir süreliğine onları yalnız bırakmaktır. Fiyatlar kısa vadede dalgalanmaya devam edecek, ancak uzun vadedeki eğilim ortalama olarak artacağını gösteriyor.

5-Haberleri Takip Etmemek

Kripto paralar spekülatif bir yatırım olduğu için haberler fiyatlarını çok fazla etkiliyor. Ve haberi takiben doğru tahmin ve ticaret yardımcı olur. Yatırımcılar için, haberleri takip etmek onları fiyatları büyük ölçüde etkileyecek büyük değişiklikler hakkında bilgilendirebilir. Örneğin, bir kripto paranın ölümü ya da hükümet düzenlemesinin Bitcoin(BTC)’nin ya da kripto paraların kâr/zarar etmesi muhtemeldir.

Haberleri web sitemiz:www.btcanaliz.com‘dan takip edebilirsiniz.

 

 BTC

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı