rusya-bitcoin

Rusya’nın üçüncü büyük bankası olan Gazprombank, planların üzerinde çalıştıklarını ve İsviçre’deki iştirakiyle pilot programlarının bir parçası olarak kripto para birimi işlemlerini bu yıl İsviçre’de yapacaklarını açıkladı. Banka, müşterileri ve birkaç büyük özel müşteriden gelen büyük bir talebe karşılık olarak, kripto para birimi işleminin nasıl yapıldığını görmek için küçük ölçekli bir denemeyi planlıyor.

Gazprombank, bu yılın başlarında bir başka Rus bankası olarak İsviçre’nin politikasını kolaylaştırma yönündeki tek Rus bankası değil, Sberbank Rusya’daki bir talepleri reddedildikten sonra blockchain projelerini test etmek için bir blockchain laboratuvarı açtı. Sberbank, geçtiğimiz günlerde İsviçre topraklarında değişim başlatılacağını açıkladı.

Rusya ve hükümet yetkilileri artık ülkede kripto paraların kullanımını ve ticaretini yasallaştıran kanunlar hazırlıyor olsa da, bu tutumları her zaman bu kripto dostu değildi. Rusya Merkez Bankası, mevcut hükümet, bunları yasallaştırmaya yönelik olarak çalıştıklarını duyurduktan sonra bile, kripto paralarını yasaklamaya devam ediyor.

Söz konusu yasalar, ilk para teklifleri, kripto para birimleri ve her şeyi engellemenin kullanımı ve daha iyi anlaşılması için yönergeler koymayı teklif ediyor. Kısaca, tüm hükümet yetkililerinin bir toplantısında, Başkan Putin, ABD’nin yaptırımları etrafında bir yol bulmak için hükümet destekli bir kripto para birimi olan ve daha sonra Maliye Bakanlığı tarafından çıkarılacak CryptoRuble’ın oluşturulmasına olan ilgiyi de dile getirdi.

Rusya yeni kripto para merkezi mi?

Hükümetin tavrının yumuşatılmasından bu yana, kripto madenciliği ülkede mantar haline geldi. Ve Dmitry Marinichev’in Rus Madencilik Merkezinin kurulmasından sorumlu olduğu haberler var.

Rekoru kırdı ve madencilik merkezinin ülkesine bir kripto para bir güç merkezi olma yolunda yardımcı olacak ve uzun bir yol kat edeceğini umuyor. Ortağı olduğu bir proeye projeye hem 10 milyon dolar yatırdı hem de bir ICO aracılığıyla yaklaşık 43 milyon dolar kazandı.

İlginizi Çekebilir :  Bitcoin İçin Vergilendirme!

Rus hükümetinin giderek daha fazla kripto dostu olmasıyla birlikte, Rus sanayi sektöründeki değerleme, Rusya’daki her büyük isimle, kripto paranın lehine ve benimsenmesinin lehine açıklamalar yapıyor.

Ayrıca Rusya en 2024 yılı seçimlerinde blockchain teknolojisini kullanmayı planlıyor.İlgili haberimizi okumak için TIKLAYIN

0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account