Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
İncelemeler

EOS İle İlgili Bilmeniz Gerekenler – EOS İncelemesi

EOS, merkezi olmayan uygulamalar geliştirmek için tasarlanmış bir blockchain’dir (dApps). Platformun arkasındaki vizyon, farklı akıllı sözleşme teknolojilerinin en iyi özelliklerini, saniyede binlerce işlemle ölçeklendirilebilen tek bir işletim sistemi haline getirmektir.

EOS nedir?

  • Yayın Yılı: 2017
  • Sembolü: EOS
  • Arz limiti: 1 milyar
  • Madenciliği:Yok
  • Piyasa değeri sıralaması: # 5 [ (21.10.2018 tarihi) baz alınmıştır]

Aşağıda en popüler kripto paralardan biri olan EOS hakkında yedi özellik hakkında bilgiler verilmiştir.

Projedeki Önemli İsimler : EOS, 2017 yılında yayınlanan white paper a dayanarak, Brendan Blumer (CEO) ve Daniel Larimer (CTO) tarafından yönetilen bir şirketi olan Block.one tarafından oluşturuldu ve her ikisi de kripto para birimleri konusunda önemli deneyime sahipti. Larimer, sosyal medya platformu Steem, Bitshares blockchain ve (DPoS) konsensüsünün oluşturulmasına katılmıştır.

Adı: Kurucuların herhangi bir resmi açıklama yapmamaya karar vermesi nedeniyle, EOS kısaltması için tam bir isim yoktur. Sonuç olarak, topluluk diğerleri arasında Ethereum İşletim Sistemi (Ethereum Operating System) de dahil olmak üzere kendi aralarında birçok tahiminde bulmaktalar.

Sistem Elemanları : EOS ekosistemi iki elemanı içermektedir: EOS.IO ve EOS coin. EOS.IO, merkezi olmayan uygulamaların dikey ve yatay olarak oluşturulabileceği ve ölçeklendirilebildiği bir işletim sistemine benzer bir blok yapı mimarisidir. EOS,depolama ve bant zincirindeki bant genişliği için uygundur.

Ayrıca EOS mainnet 10 Haziran’da başlatıldı. EOS, bir ERC-20 jetonudur, yani Ethereum’u destekleyen herhangi bir cüzdanda saklanabilir.

Ölçeklenebilirlik: Visa ve Paypal, sırasıyla saniyede 1.667 ve 193 işlem yapabilir. Buna karşılık, Bitcoin sadece 3-4 TSP’yi yönetir. Ethereum biraz daha iyi, yaklaşık 20 TSP’ye sahip. Blockchain destekli uygulamaların geride kalmasının nedeni, yavaş çalışmasının aslında kanıtıdır. EOS, dağıtılmış işlem kanıtı konsensüsüne dayanmakta ve 50.000′den fazla TSP’yi işleme yeteneği olduğunu iddia ediyor.

EOS Nereden Alınabilir ? : EOS fiyatı 29 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi 22.89 seviyesine ulaştı.Yazım sırasında, EOS 4.90 doların seviyelerinde işlem görmektedir. Bu kripto parayı doğrudan Binance, Coinswitch, Changelly, Huobi ve daha fazlası gibi borsalardan satın alabilirsiniz.

Not: Kripto para yatırımları şuan yüksek risk taşıyan yatırımlardır. Yazılarımız bir yatırım tavsiyesi niteliğinde değil incelemedir.Olası mağduriyetten btcanaliz.com sorumlu değildir.

Ayrıca aşağıda bağlantıları bulunan sosyal medya hesaplarımızı da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı