Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
İncelemeler

Holochain Nedir? Holochain İncelemesi

Mozilla’nın CFO’su ve Netflix’in kurucu ortağı Jim Cook’un haberi ile YouTube’da bir referans yayınlayan Holochain, kripto para piyasasında ve blockchain endüstrisinde büyük ilgi görüyor.

Holo, muhtemelen sektördeki en yanlış anlaşılan projelerden biri. Pek çok kişi, proje hedeflerinin neler olduğunu ve ekibin neyi başarmaya çalıştıklarını biliyor. Bu nedenle, Holo’nun ne olduğuna ve ne yapmak istediğine daha yakından bakalım.

Holochain

Holochain’in temel amacı, merkezi olmayan bir web oluşturmaktır. Bu hedef, birçok kripto para biriminin ortak olduğu bir şeydir, ancak Holochain’in aldığı destek onu ayıran en önemli özelliklerden biridir.

Holochain ekosistemi ayrıca, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına izin veren bir inkübatör platformudur. Holochain’in sağladığı kuluçka platformu, Ethereum platformuna benzemektedir.

Kompakt Blockchain

Birçok kişinin blok zinciriyle karşılaştığı sorunlardan biri, kullanıcılara uyguladığı cihaz sınırlamasıdır. Yazılım oldukça ağır ve güçlüolduğundan, sadece üst düzey bilgisayarlar da çalıştırabilir.

Bunu değiştirmek için Holochain, akıllı telefonlarda bile çalıştırılabilen blok zincirinin daha kompakt bir versiyonudur.

Daha Erişilebilir

Holochain ekosistemi, merkezi olmayan uygulamanın geliştirilmesi için bir platform olması anlamında, Ethereum platformuna benzemektedir. Blockchain endüstrisi bir bütün olarak çok özel bir endüstridir ve Holochain bunu daha kapsamlı hale getirmeye doğru ilerlemektedir.

Holochain ekosisteminin yapmış olduğu bir yol, dapps geliştirmenin Javascript ve Lisp’de yapılabilmesidir. Ethereum gibi diğer platformlar, Solidity üzerinde çalışır. Ve Solidity kullanan geliştiriciler çok niş bir kalabalıktır.

Holochain’in blockchain endüstrisini herkes için daha erişilebilir hale getirmesinin bir başka yolu da donanım ürünüdür; Holo Ports olarak adlandırılan Holochain’in bu ürünü, teknik olarak çok sağlam olmayan ama yine de kendi ağlarını barındırmak isteyen insanlara yöneliktir.

Projenin Yol Haritası ve Ortaklıklar

Holochain projesi için yol haritasının, 2018’in son iki çeyreğinde bitirilmek üzere düzenlenmiş pek çok çalışması var. Yeni projeler şu anda test aşamasındadır ve tüm Holo portları da hız, güvenilirlik ve genel ölçeklenebilirlik açısından test edilmektedir.

Ortaklıklar

Holochain, bir şirket olarak, birden çok şirketten ve sektörden büyük isimlerden onay aldı. Bunlardan en önemlisi, Mozilla’nın CFO’su ve Netflix’in kurucularından Jim Cook’un onayları.

YouTube’daki bir videoda Jim Cook’un sözlü onayı uzun vadeli bir ortaklığa işaret etti. Bu ortaklığın daha fazla bir şeye dönüşmesi durumunda, kripto para birimi endüstrisi için şimdiye kadar yapılan tüm anlaşmaların anası olacak.

HOT Token

HOT jetonu bir ERC20 jetonudur. Diğer platformlardaki jetonlar arasındaki tek fark ve bu, HOT jetonunun ekosistemin yerel jetonu olmamasıdır. Şirketin ICO için kullandığı ve ekosistem hazır olana kadar kullanmaya devam ettiği belirtisidir.

HOT, coinmarketcap’a göre piyasada 43. sırada yer alıyor. HOT jetonunun sahip olduğu en yüksek değer 0,0019 USD’dir. HOT jetonunun geçerli değeri 0,001414 USD’dir.

Not: Kripto para yatırımları şuan yüksek risk taşıyan yatırımlardır. Yazılarımız bir yatırım tavsiyesi niteliğinde değil incelemedir.Olası mağduriyetten btcanaliz.com sorumlu değildir.

 

Bizi İnstagram hesabımızdan takip eden takipçimize çekilişle 5.000 Hot hediye edeceğiz.

İnstagram : Hemen takip et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı