kripto para

Google Apple’ın uygulamasını takip ederek, Play Store dan kripto para mining uygulamalarını kaldırdı ve yasakladı.

Yasak, hem Apple’ın hem de Google’ın platformlarında dijital para madenciliği ile ilgili etkinlikleri kısıtlamak için çaba sarf ettiği zamanda ortaya çıkmakta.

Google, Nisan ayında, şirketin “büyük çoğunluğun” Google politikalarına uymadığını veya kötü niyetli olduğunu tespit etmesinin ardından Google Chrome Web mağazasından kripto para madenciliği tarayıcı uzantılarını yasakladı.

Ve bir ay önce Apple, iOS geliştiricileri için mobil uygulama politikasını akıllı telefonlarda kripto para birimleri  madencilik yapmak için kullanılabilecek herhangi bir uygulamayı yasaklama konusunda güncelledi.

Kripto Paralar Siber Suçlarda Zirvede

Açıkça ifşa edilen dijital para madencileriyle ilgili bu hamle hareketleri, siber suç dünyasında popülaritesinin zirveye çıktığı gözüküyor.

Rus Siber Güvenlik şirketi olan Kaspersky Lab, bir ay önce, bir bilgisayar korsanın, kripto para madenciliği için bir kullanıcının cihazını kaçırdığını ve buna benzer suçların devam eden yıl içinde  % 44.5 oranında artış kaydettiğini belirtti.

Aynı şekilde, bir gün önce yasadışı kripto madenciliği önerilen bir Skybox Güvenlik raporu daha popüler hale gelmiş durumda. Firma, kripto para madencilerinin şimdi tüm siber saldırıların% 32’sini oluşturduğunu, fidye yazılımının ise sadece % 8’ini oluşturduğunu raporda belirtmekte. Bir yıl öncesine, bu rakamlar neredeyse tamamen tersine döndü ve ciddi oranda artış gözlemlendi.

Peki Kripto Paralarınızı Güvende Tutmak İçin Ne Yapmalısınız ?

  • Çevrimdışı bir Cüzdan kullanmak

Her yeni yatırımcının kripto para ticaretine girerken yaptığı en yaygın hatalardan biri, genellikle bir borsa ile sağlanan çevrimiçi bir cüzdan hizmeti kullanmaktır. Bu, kurulum ve kullanım için en kolay cüzdandır, çünkü zaten borsaların üstünde, aynı zamanda hacklere karşı en hassas olanıdır.

Bunun sebebi, bir borsadaki tüm kripto paralı varlıkların merkezi bir şekilde depolanmasıdır.Bu durumda kripto paraları hackerlar için çekici hale getirmekte ve böylece kullanıcıları ciddi kayıplara uğratmaktadır.

İlginizi Çekebilir :  Hotmail Kurucusu, Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı

Kripto para yatırımlarınızı depolamanın en kusursuz yolu çevrimdışı bir cüzdanda yatırımlarınızı saklamak. Çevrimdışı cüzdanlar, masaüstünüzden, cep telefonunuzdan veya özel olarak tahsis edilmiş donanımlarınızdan çalıştırılabilir.

Konu ile ilgili yazımız : Kripto Paralarınızı Güvende Tutmanın 4 Yolu

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.
0 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bize Ulaşın!

Bize e-posta gönderebilirsiniz ve size en kısa zamanda geri döneceğiz.

Gönderiliyor

©2018 BTC Analiz Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account