Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
AnalizlerHaberler

En İyi Kripto Para Yatırım Stratejileri

Kripto para piyasalarında çok fazla dalgalanmalar olduğu  ve büyük miktarda manipülasyona maruz kaldığı bilinmektedir. Ancak, kripto para piyasası da yatırım getirisi açısından en erişilebilir ve en verimli piyasa konumunda.

Borsa ve kripto para piyasası, her iki sektörden de kabul etmek istediğinden daha yaygın. Ama gerçek şu ki, her iki pazarın özünde, koydukça iki kat para kazanmak için ortak hedeftir.

Kripto para piyasasının giderek daha fazla ana akım haline gelmesi ve borsa ile bütünleşmesi için daha fazla çaba harcanmasıyla birlikte, geleneksel borsa ticaret teknikleri de kripto para piyasalarına girmektedir. Bunun iyi yanı bu stratejilerinin iyi çalışmaları.

Kripto Para Piyasalarında Kullanılan En İyi Yatırım Stratejileri

1. Scalping

Scalping , sık sık ve çok küçük fiyat aralıklarında işlem yapılması olarak tanımlanabilir. Anlık fiyat hareketlerinden kazanç sağlamaya yönelik işlem gerçekleştiren kişiler ise scalper olarak bilinmektedir.  Scalping gerçekleştiren kişiler kaldıraç gücünü arkalarına alarak fiyat düşüşü veya yükselişindeki çok ufak oynaklıklardan para kazanma gayesinde olan kişilerdir. Scalping, hedeflenen getiriyi kaldıraç etkisiyle daha kısa sürede elde etmenizi sağlamaktadır.

2. Günlük Ticaret (Al- Sat )

Günlük alım satım yapmak, gün içinde yüzlerce işlem olduğundan, gün içinde ticaretin daha az olduğu durumlarda, scalping işlemine benzer. Gün ticareti, küçük dalgalanmalardan en iyi şekilde faydalanmak için aynı gün içinde bir kripto para alınıp satılmaktadır.

Gün ticaretinde, yatırımcılar ve traderlar, dakika bazlı değişikliklerinden en iyi şekilde yararlanırlar ve aynı gün al sat yaparlar. Bir çok insan tam zamanlı işlerini bırakıyor ve borsada işlem görüyor çünkü doğru şekilde yapılırsa çok kazançlı.

Tipik bir günlük trader, satmayı düşündüğü bir kripto paraya sahip olduğunda, üç şeyi ele alacaktır; Satılacak zamanın öncesinde varlığın volatilitesi, likidite ve işlem hacmi.

Bir borsa tüccarının amacı, bir kripto parayı satın almak için harcadıkları paranın miktardan iki veya daha fazla kat para kazanmaktır. Bu özel yöntem, kripto para piyasasında, sadece piyasa iyi olduğunda işe yaramaktadır. Böylece, kripto para piyasası bu yılın başında olduğu gibi düşüşte olduğu zaman, piyasadaki günlük tüccarlar HODL olmadıkları için büyük zararlar doğuracaktı.

İlgili Yazı :  Kripto Para Terimleri Sözlüğü

3. Pozisyon Ticareti

Bu taktiği uygulayan bir pozisyon tüccarı, piyasanın günden güne veya aylık bazda görebileceği küçük dalgalanmalardan endişe duymayan bir kişidir. Trader günlük haberlerle ilgilenmiyor ve aylık ve yıllık trendlerle güncel kalıyor.

Trader, kripto paraları ile yılda sadece bir veya iki işlem yapabilir, bu da onu uzun vadeli bir yatırımcı yapar. Bir işlem yapmaya veya alım-satım yapmaya mecbur kaldıkları zamanlar, digital para varlıklarına yönelik acil bir tehdit olduğunda veya tam bir kapanışın planlandığı zamandır.

Digital para birimi piyasasının bu tür ticaret için alternatif adı HODL olarak adlandırılır. HODL : (Market volatilitesinden bağımsız olarak, satın alınan varlığın uzun süreli tutulması Pasif bir yatırım tarzıdır)

4. Arbitraj

Arbitraj, piyasa kusurları nedeniyle var olan bir ticaret yöntemidir. Arbitraj, piyasada mükemmel bir işleyiş olduğu takdirde, bir ticaret yöntemi olarak tamamen kalkabilir.Ama bu şu anlık çok zor gözüküyor.

Arbitraj, varlık ve finansal araçlardaki dengesizliklerin avantajlarından yararlanır ve paradan fark yaratır. Farklı piyasalarda ve platformlarda aynı ya da benzer digital para fiyat farkından para kazanan bir ticarettir.

Temel olarak, bir borsada bir varlığın satın alınması ve diğerine satılması ve hem fiyatın hem de kâr olarak fiyat farkı yaratmasıdır. Bu tür bir alım satım, büyük ölçüde, bir bot tarafından otomatikleştirilebilir ve gerçekleştirilebilir.

Digital para piyasasında çok popüler bir yöntemdir çünkü digital paraların borsadan fiyatlanmasında büyük bir fark vardır ve en kolay ticaret stratejilerinden biridir, çünkü söz konusu teknik analizi içermez ve ne de belirli bir bilgi gerektirmemektedir.

Peki siz en çok hangi yatırım stratejisini kullanıyorsunuz ? 

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı