Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberler

Hotmail Kurucusu, Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı

Hotmail’in kurucusu Sabeer Bhatia, kripto para yatırımcıları için önemli bir uyarı yayınladı.Özellikle İOTA için yaptığı yorum ilgi çekici.
1990’ların sonunda, dotcom başarı hikayesi Hotmail’i kurup satan, kuzeybatı Hindistan’daki Chandigarh’tan gelen 49 yaşındaki Arabian Business’a değinerek, değerlemelerin kanıtlanmış başarıdan ziyade spekülasyona dayandığını söyledi.

“Baktığım temel iş modeli sahtekârlıktır. Kripto para birimleri, white paper dan başka bir şey değil, sadece insanlara umut satıyorlar”.

Bhatia, uygulanmayan fikirlerin milyar dolar olarak değerlenemeyeceğini de sözlerine ekledi.

“Internet-of-Things’e dayanan IOTA adlı bir kripto para var. Ancak, kimseye tek bir cihaz satmadılar. Bütün fikir şudur: ‘Gelecekte, bir IoT cihazı başka bir IoT cihazıyla konuşabiliyor ve aralarında herhangi bir finansal işlemi blok taşını kullanarak halledebiliyor. Fikir bu. Ve hiçbir zaman uygulanmadıysa da, fikir 15 milyar dolar mı ? Gerçekten buna değer mi ? Değerler tamamen spekülatif ”dedi.

 

Hotmail Kurucusu Bhaita Blockchain’i Destekliyor

Bhatia, ucuz, anlık ve demokratik sınır ötesi anlaşmanın bir aracı olarak blok zincirinin potansiyelini desteklerken, pek çok yatırımcının yatırımda kaybedeceği inandığını söylüyor.

Kripto paralar, bilgisayar tarafından üretilen, algoritmayla onaylanan araçlar, fiyatların yükseldiği ve hacimlerinin arttığı 2017’nin sonlarına doğru döviz kurlarının hakimiyetini korudu. Bitcoin, Aralık ayında iki aydan kısa bir sürede 7,000 doların altına düşmeden önce 20.000 $ ‘a ulaşmıştı.

Bhatia için, herhangi bir kripto paraya yatırım yaparken,çok dikkatli olunması gerektiğini ve kripto para piyasasında oldukça fazla sahtekarlık ve dolandırıcılığa karşı kripto para yatırımcılarını dikkatle uyardı.

“Kripto Para projelerinin kurucuları insanları bir hayale inandırmayı başardılar. Ve bu toplu bir hareket haline geldi. İnsanlar başarılı ve finansal olarak her şeyden çok etkileniyorlar”

Görünüşe göre, kripto para birimleri bir ağı büyütmeye çalışıyorlar ve insanlar ağları büyütmek için tokenler ve satın alıyorlar. Ama ağ gerçekten ne yapıyor?  Toplum için değer yaratmanın temel sorunu, titizlikle gözden geçirdikleri bir sorudur ”.

Siz bu açıklama için ne düşünüyorsunuz ? Yorum yaparak görüşünüzü belirtebilirsiniz.

[ Sponsorlu ] Bugüne Özel Hemen 27 ₺’ye Uçak Bileti Almak İçin : http://bit.ly/2FxKxos

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

 BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı