Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberler

Ripple (XRP),Gates Vakfı İle Ortaklığı

Ripple’in ortaya çıktığında beri, son derece iyi çalışıyor. Ripple (XRP), sadece kripto pazarında değil, dünyanın büyük kısmında da fayda sağlayacak büyük projeler yaratmıştır. Kısa bir süre içinde, XRP dünyadaki en büyük kripto paralardan biri olarak konumunu korumuş durumda, ve Fintech endüstrisinde birçok ortaklığa sahiptir. Geçtiğimiz yıl (2017) Bill ve Melinda Gates Vakfı ile bir mega ortaklık kurmuştu.

Ripple’ın Gates Vakfı ile Ortaklığı

İlk önce Gates Vakfının amacına değinmek istiyoruz : Gates Vakfı, gelişmekte olan ülkelerdeki insanların standartlarını iyileştirmek için hazırlanmış bir organizasyondur.

İnsanların yaşam standartlarını ve dünyadaki gelişmekte olan ülkelerin ekonomisini iyileştirme arayışında olan Gates Vakfı, 16 Ekim 2017’de banka kullanmayan kişiler için Mojaloop adlı açık kaynaklı bir blockchain yazılımı yayınlamayarak Ripple ile ortaklık kurdu.

Dünya bankası verilerine göre ,dünyada banka hesaplarına erişimi olmayan 2 milyar insan var. Dünyadaki banka dışı kişilerin oranı nedeniyle Gates Vakfı, bu kişiler için ödeme sağlayıcıları ve finansal şirketler arasında bir birlikte çalışabilirlik katmanı oluşturmayı amaçlayan bir yazılım olan Mojaloop’u yaratmak için XRP’nin blockchain teknolojisini kullanmaya karar verdi.

Vakfın Finansal Hizmetler Direktör Yardımcısı,

“Dijital ödemelerin birlikte çalışabilirliği, finansal hizmetler endüstrisinin üstesinden gelmek için en zor engel oldu. Mojaloop ile teknoloji ortaklarımız nihayet herhangi bir hizmete uygulanabilecek bir çözüm elde ettiler bizde bankaları ve ödeme sektörünü bu aracı araştırıp test etmeye davet ediyoruz. ”

Buna ek olarak Gates Vakfı’nın finansal desteği ile ModusBox, Software Group ve Crosslake Technologies, Monjaloop’u geliştirmek için Ripple ile işbirliği yaptı.

Bu ortaklık Ripple’a Nasıl Yarar Sağlıyor?

XRP’in Gates Vakfı ile olan ortaklığı sadece tek başına değil, aynı zamanda kripto pazarındaki diğer blockchain şirketlerine de çok uygun durumda. Gates Vakfı, küresel sorunları çözen tanınmış bir kuruluştur. Gates ailesi Vakfın sahibidir ve blok zinziri uygulamalarını bir sonraki seviyeye götürebilir.

Bu yazının yazdığımız sıralar, XRP, son 24 saat içinde  % 5.48 artarak 0.48300 $ ‘a yükseldi. Ayırca XRP, fütürist bir şirkettir. Yazımızı XRP’nin şu sloganı ile bitirmek istiyoruz..

Herkes için iyi, Ripple için harika!

Önerilen Yazı: XRP,En Büyük İslami Bankalardan Biri İle Anlaştı

Hemen Bitcoin,Ripple(XRP) ve diğer kripto paraları satın almak için Tıklayın

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı