Ripple,En Büyük İslami Bankalardan Biri İle Anlaştı

Dünyadaki En Büyük İslami Bankalardan Kuveyt Finans Kurumu (Türkiye’de ki faaliyetleri ile “Kuveyt Türk” diye tanınan banka) Ripple(XRP) ile anlaştı.

Kuveyt Finans Evi (KFH) geçtiğimiz günlerde gerçek zamanlı ödeme sistemi Ripple ile ortaklık kurduğunu açıkladı. KFH, dünyanın en büyük İslami bankalarından biridir ve Kuveyt’in RippleNet’e katılan ilk bankadır.

Blockchain platformunu kullanarak banka, sınır ötesi para transferlerini güvenli ve anında sunabilecektir. Banka, ağa katılarak, ödeme sağlayıcıları ve bankalar gibi 100’den fazla finans kurumunu içeren dünya çapında bir blockchain ağına katılıyor.

Bununla birlikte, kullanıma sunulmasıyla ilgili birçok ayrıntı henüz açıklanmamıştır. Örneğin, bankanın Ripple’ın xCurrent’ını kullanıp kullanamayacağı, fiat para biriminde yerleşimlere izin verilip verilmeyeceği veya XRP’nin likidite için XRP kullanan xRapid’i kullanacağı bilinmemektedir.

KFH-Grup CEO’su Mazin Saad AlNahedh, KFH’nin “sosyal kalkınma ve insani yardım çalışmalarını hızlandıracak” hayırsever toplum çalışmalarını yürütmek için Zekat Evi’ni destekleme isteğinin altını çizdi.

KFH Merkez Bankası’ndan Onay Bekliyor

KFH’nin yeni Ripple’ın etkin hizmetini sunabilmesi için KFH’nin hala Merkez Bankası Kuveyt onayına ihtiyacı var. Bu süreçte sadece bir formalite gibi görünmektedir ve KFH yetkilileri gerekli onayın verileceği konusunda olumludur.

Ortak girişim, KFH müşterilerinin, blockchain teknolojisinin sağladığı artan verimlilik, güvenlik ve saydamlık katma değeri ile hızlı ödemelerden yararlanabileceği anlamına geliyor. Banka müşterileri ayrıca uluslararası banka havaleleri için daha düşük ücretlerden yararlanabilecekler.

Piyasa değeri ile 3. sırada olan Ripple, son 24 saatte% 3.65 arttı. XRP, 24 saat hacminde 318.94 milyon dolarlık bir piyasaya sahip.

Bu entegrasyonun Kuveyt Türk‘e de dahil edileceği şuan henüz netlik kazanmadı.Detaylar geldikçe sizlere paylaşacağız.

 

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

Facebook: facebook.com/Btcanalizleri/

Twitter:twitter.com/btcanaliz

İlginizi Çekebilir :  Bitcoin 2018'de 11,000 Dolara Yükselecek !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla