Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberlerİncelemeler

Bitcoin İle İlgili Belgeseller

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri de artık, belgeselcilerin filmlerinde konu edindikleri büyük bir proje haline gelmeye başladı.

Kripto Para belgesellerin kendi film festivali olan Bitcoin Film Festivali bile var artık. Film endüstrisinin dikkatini çeken kripto paralar gizemli doğasından dolayı olabilir. İşte her kripto para meraklısının ve yatırımcısının kendi izleme listesine eklemesi gereken en iyi belgeseller ve kısa videolar.

İşte o listemiz :

1-The Future Of Money ( Paranın Geleceği)

Bir şeyleri satın almamıza yarayan klasik ödeme yöntemleri, hatta banka veya döviz bürolarına olan ihtiyacı ortadan kaldırdığında ne olur ? Henüz o aşamada değiliz, ancak bu kıvılcım konuşmasında, dijital para birimi araştırmacısı Neha Narula, paranın kolektif kurgusunu anlatıyor ve çok farklı görünen bir geleceğin resmini çiziyor.Türkçe alt yazı seçeneği de olan bu TEDx konuşması kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

2-Bitcoin: paranın sonu belgeseli

2014 yılında yapılmış olan belgeseli Torsten Hoffmann ve Michael Watchulonis tarafından oluşturuldu.Bu belgeselde en ilginç olanı 2014 yılında Kickstarter’da kitle fonlaması yapıldığı iddiası.BTC : Bildiğimiz geleneksel paraların sonu mu ? Son krizde dünyayı harap eden merkez bankası ve suç ortaklarının uygulamalarını ortaya koyuyor. Para yaratma konusunda devletin enflasyona nasıl yol açtığını anlatıyor.Eğer Btc ve diğer kripto paralara ilginiz varsa mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz ayrıca belgesel 60 dakika ve Türkçe alt yazılı.

3-Banking on Bitcoin ( Bitcoin bankacılığı)

90 dakikalık belgesel, Christopher Cannucciari tarafından yönetilmekte ve yazılmıştır. Satoshi Nakamoto hakkında hiç kimsenin duymadığı zamanlarda görüntüleyenleri ve kripto paraların başlangıcına değiniyor.

Belgeselin ana odak noktası, kripto para birimleri ve Bitcoin ana akımının benimsenmesiyle ilgili düzenlemeler. “Bitcoin Bankacılığı”, kripto paranın arkasındaki temel kavramları ve fikirleri açıklıyor.Belgesel yeni başlayanlar için harika bir görsel deneyim sunuyor.Eğer BTC ve diğer kripto paralara ilginiz varsa mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz ayrıca belgeselde ve Türkçe alt yazı da mevcut.

4-Blockchain nasıl çalışır ? – Basitçe Açıklaması

Blockchain kelimesini çok sık duyduğunuz halde hala anlamadıysanız bu video tam size göre.Blockchain’in karmaşık gibi gözüken yapısını çok güzel bir şekilde anlatıyor video.Türkçe alt yazı da mevcut.

5-Bitcoin insanlık tarihinin en önemli icadı olabilir mi ?

Bir belgesel yapımcısı ve aynı zamanda Youtuber olan Barış Özcan tarafından hazırlanmış bu video,BTC ve kripto paralara farklı bakış açısı getirmiş.Barış Özcan’ın videosunu BTC hakkında size farklı bir bakış açısı kazandıracaktır,tavsiye ediyoruz.

6-Khan Akademi Bitcoin ve Kripto Paralar Eğitimi

Dünya’nın en büyük ücretsiz eğitim platformu olan Khan Akademi,2014 yılında BTC’nin altyapısı ve tarihine dair açıklayıcı bir eğitim videoları oluşturmuş.Anlatım Türkçe’dir.

7-İhtiyacımız Olan Güven : Blockchain | Ali Sermet Taşdöğen | TEDx

Ali Sermet Taşdöğen TEDx Konuşması’nda güven kavramını, blockchain teknolojilerinin yıkıcılığı ve getirdiği yenilikleri anlatıyor.İzlemenizi tavsiye ediyoruz.

Sizin dikkatinizi çeken ve listemize eklememizi istediğiniz belgeseller ve ilgili videolar varsa yorum yaparak bize iletebilirsiniz..

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı