Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Analizlerİncelemeler

Bitcoin ve Altcoinlerde Fiyat Çöküşü Sonrası Yapılması Gerekenler

Kripto para dünyası her ne kadar digital bir ortam olsa da bunun bir maddi karşılığı olduğu da su götürmez bir gerçek. Bu yüzden de yatırımcılar ellerinde tuttukları kripto para varlıklarını korumak ve en önemlisi zarar etmemek isteyecektir. Ancak bazı hamleler ve beklenmedik olaylardan sonra varlıkların değer kaybetme riski oldukça yüksek. Dump denilen bu hareketlere karşı yapmanız gerekenler hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Kripto Paralarda Fiyat Çöküşü Sonrası Yapılması Gerekenler

1- Paniğe Kapılmayın ve Sakinliğinizi Koruyun

Elinizde bulunan kripto para varlıklarınızın bir sabah uyandıktan sonra değer kaybettiğini görmek elbette sizi üzecektir ancak böyle bir durumda daha fazla para kaybetme düşüncesine kapılıp tüm varlıklarınızı elinizden çıkarmanız emin olun size çok daha fazla zarar verecektir. Bu tarz durumlarda sakin kalmalı ve piyasanın eski düzenine oturmasını beklemelisiniz. Bu süreçte birçok acemi yatırımcı ellerindeki varlıklarını satacaklardır ancak kısa bir süre sonra bu para biriminin tekrar değer kazanacağından emin olabilirsiniz.

2- Sürekli Piyasayı Gözetleyin

Elinizde bulunan kripto para varlığınız değer kaybettikten sonra tek yapmanız gereken üstteki maddedeki gibi sakinliğinizi korumak ve bir köşeye çekilip sadece piyasayı gözetlemek olmalıdır. Göreceğiniz fiyat artışları içinize su serpeceği gibi varlıklarınızın değerlendiği anlamına da geleceği için içinizi rahat tutabilirsiniz.Bu nedenle sürekli piyasayı gözetlemeniz ani fiyat artışlarına ve düşüşlerine karışı sizin nasıl bir hamle yapacağınıza dair birçok ipucu verecektir.

3- Güvenlik Payı Ayırın

Elinizde bulunan coin değer kaybına uğradığı taktirde kendinize bir güven payı ayırabilir ve elinizdekinin bir miktarını satarak istikrarlı olarak gözüken bir para birimine yatırım yapabilirsiniz. Bu sayede anlık yaşadığınız zararı telafi edebilir ve ayrıca para kazanabilirsiniz. Sonrasında değer kaybetmiş olan coinleriniz de fiyat artışı yaşadığında iki yönlü olarak kendinize para akışı sağlamış durumda olmak hiç de zor olmayacaktır.

Dump hareketi sadece anlık bir fiyat çöküşü olarak değerlendirilmelidir ve unutmayın ki :

“Borsa sabırsızların parasının,sabırlılara aktarmanın araçıdır” Warren Buffet

Ayrıca aşağıda bağlantıları bulunan sosyal medya hesaplarımızı da takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın

Kapalı
Kapalı