Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberler

Türkcoin Geliyor !

MHP’den, değeri her gün artan dijital para birimi Bitcoin’e karşı, “Türkcoin” önerisi geldi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, Varlık Fonu destekli yerli dijital para birimiyle, güvenli dijital para transferinin sağlanabileceğini söyledi.

Tanrıkulu Milliyet’e yaptığı açıklamada Bitcoin’in Türkiye’de hızla geliştiğine dikkat çekerek, “Türkiye itibarıyla konuşursak, üç büyük kripto para borsasında toplamda son 24 saatte yaklaşık 5 bin 400 bitcoinlik bir işlem hacmine ulaşılmış. Yani yaklaşık 220 milyon liralık bir işlem hacmine ulaşmış oluyor. Bizim ülkemizde kripto parayla işlem yapmak ya da al-sat yaparak yatırım yapmak henüz suç kapsamında değil. Bazı eczane, otel, perdeci, gözlükçü, inşaat firması gibi kurumlarda da kripto parayla ödemeler kabul ediliyor. Her geçen gün kripto para birimini kullanan müşteri sayısı artıyor” dedi. Tanrıkulu, “Küçük firmalar bile kendi aralarında bu ticarete girebiliyorsa, hizmet veya ürün alım satımında bunu kullanabiliyorsa bizim de dünyadan geri kalmamamız lazım” diye konuştu.

KaynakBTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı