Her 5 Yatırımcıdan 2’si Kripto Paralarını Uzun Vadeli Olarak Tutuyor

Güney Kore’deki her beş kripto para yatırımcısından iki tanesi yatırımların daha uzun vadeli olduğunu düşünüyor. Perşembe günü yapılan bir ankette, dijital varlıkların fiyatları durgun seyrediyor.

Önde gelen bir kripto para borsası olan Bithumb tarafından yapılan 2,507 kişilik bir ankette, yüzde 42,8’inin uzun vadeli varlık yönetim planlarının bir parçası olarak kripto paralara yatırım yaptığını gösterdiğini gösterdi.

Ankete katılanların yüzde 27,1’i kısa vadeli kar elde ettiklerini söylerken, yüzde 13,1’i paralarını dijital piyasalara yatırdıklarını ve bu sayede finansal piyasaya sadece bir göz attığını söylemiş.

Güney Kore Hükümetinin Kripto Paralara Vergi Getirmesi

Anket ayrıca, bu yatırımcıların yüzde 44,1’inin hükümetin kripto para ticareti üzerinden elde edilen karların vergilendirmesi yatırımını azaltacağını, yüzde 13.1’i ise paralarını piyasadan çekeceğini söyledi.

Ancak yüzde 39.5’i vergiye rağmen yatırımlarını sürdürme niyetini ifade ederken, yüzde 4,4’ü dijital varlıklara daha fazla para kazandıracağını söyledi.

Geçen sene kripto para birimleri fiyatları hızla arttı ve yatırımcıların kripto para pazarına akın etmesine neden oldu.

Güney Kore hükümeti, piyasaya daha kontrollü ve şeffaf bir hale gelmek için, gerçek adıyla bir hesap sistemi ve reşit olmayan kişilerin yatırım yasağı da dahil olmak üzere bir dizi önlem aldı. Ayrıca, dijital para alım satımını sermaye kazançları vergisi veya satış vergisi yoluyla vergilendirmeyi de düşünmektedir.

Peki siz kripto paralara olan yatırımlarınızı uzun vadeli mi yoksa kısa vadeli mi olarak yapıyorsunuz ?  Twitter hesabımız da yaptığımız ankete katılıp oy verebilirsiniz.

Kaynak

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

İlginizi Çekebilir :  Ripple Teknik Analizi (1 Mayıs 2018 )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla