Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberler

Google’da “Bitcoin” Aramaları % 75 Düştü

Google’da “Bitcoin” aramaları % 75 düşüş yaşadı.BTC’nin fiyatı hale beklenilen seviyelere ulaşabilmiş değil.2018 yılının sadece ilk birkaç günü, BTC’nin fiyatı 17.000 $ ‘ın üzerine çıkmıştı. Her ne kadar bitcoin piyasadaki en büyük dijital para birimi olsa da, geçtiğimiz yıl sonlarında inşa ettiği inanılmaz ivmeyi sürdürmek için 2018’in iyi bir kısmını harcadı. Bitcoin’in değerindeki düşüşle çakışan CNBC, Google’ın “bitcoin” terimini aradığını Ocak ayından bu yana % 75 oranında düşürdüğünü bildirdi. Son üç ayda, popüler kripto para için yapılan aramaların sayısı neredeyse yarıya indi.

Bitcoin Fiyatı İle İlgisi Var Mı ?

Google’ın “bitcoin” aramasıyla dijital para biriminin fiyatı arasındaki doğrudan bir ilişki olmasa da, bitcoin aramalarındaki düşüşün araştırmacılara göre kripto para birimi için kötü bir haber olduğuna dair söylentiler var. DataTrek Araştırma ortak kurucusu Nicholas Colas, şirketinin “bitcoin” için arama sorgularını potansiyel yeni alıcıları izlemek üzere “Google Trends” i kullandığını ileri sürüyor: “BTC’in küresel ilgiyi yeniden kurmak için yeni bir anlatıma veya sıçramaya ihtiyacı olduğunu” sözlerine ekledi.

Google Trendleri, belirli bir bölge ve zamanda, söz konusu terimdeki en yüksek ilgi düzeyine göre arama ilgisini temsil etmek için gösterilen sayısal değerlerdir. En yüksek değer olan 100, Google arama yapan kişiler arasındaki terimin en popüler olduğunu gösterir. 1 Ocak’ta, BTC’nin popülerlik ölçüsü 37 idi. 2 Haziran’a kadar, sadece 9’a düştü.

Araştırma da Ortaya Çıkan Diğer Veriler

DataTrek Araştırma ortak kurucusu Nicholas Colas,BTC’ye yatırımcı ilgisini ölçmek için başka araçlar kullandıklarını ve araştırma sonuçlarına göre bu yılın nisan ve mayıs ayı için büyüme ayda yaklaşık % 2 oldu. Colas’ın aktardıklarına göre, ilk çeyrekte aylık büyüme % 3,7 oldu. Bununla birlikte, 2017’nin son çeyreğine kıyasla, bu rakamda ciddi oranda düşüş var; Geçen sene son çeyrek için aylık büyüme, aylık % 7,6 idi.

Bu yıl google aramalarındaki düşüşten etkilenen kripto para sadece BTC değil, Ethereum, arama oranlarında % 70 oranında azalırken, Ripple % 87 oranında azalmıştır. Ancak EOS,diğer coinlerin aksine ters yönde hareket etti ve aramalar bu yıl neredeyse iki katına çıktı.

Kaynak:CNBC

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

 

 BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı