Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberler

Bitcoin’in En Büyük Rakibi!

2017’de kripto para piyasasının şampiyonu maliyeti bir senede yüzde 36 bin çoğalan Ripple oldu. Ripple’ın hacmi 100 milyar doların üstüne çıktı.

Geçtiğimiz sene en fazla konuştuğumuz mevzuların başında kripto paralar geldi. Fazla oynak yapıya sahip bu piyasa kısa vakit içerisinde herkesin alaka odağı olurken Bitcoin 2017’de bedelini bütün yüzde 1.579 artırdı. Ancak kripto para denilince ilk akla gelen Bitcoin 2017’de bu ligin şampiyonu olamadı. Hatta en fazla bedel kazanan 8’inci para oldu.

Kripto para dünyasında 2017’nin şampiyonu bedelini yüzde 36 bin 597 yükselten ‘Ripple’ oldu. 1 Ocak 2017’de 0.006540 dolar olan Ripple bütün bir sene sonra 2.40’tan akdikeni(alıcı) bulurken piyasa hacmini 100 milyar doların üstüne çıkararak Bitcoin’in ardından 2’nci oldu. Bitcoin’in piyasa hacmi şu anda 250 milyar dolar etrafında.

Kripto para piyasasının toplu hacimi 703 milyar dolara erişti. Kuşkusuz ki Ripple’nin bu kadar süratli yükselişinin nedeni bankacılık sisteminin Bitcoin gibi onu düşman olarak görmemesinden kaynaklanıyor. Çünkü Ripple, bankaların beynelmilel para transferinde kullandığı SWIFT’e seçenek bir yapı olarak karşımıza çıkıyor

Ripple ile milyonlarca dolarlık para transferi 8 saniyede karşı tarafa iletilebiliyor. İlk olarak Avrupa merkezli takribî 100 bankanın Ripple merkezli Blockchain konsorsiyumu ardından da G. Kore ile Japonya’nın böyle bir ortak yapıya hazırlandığı haberleri Ripple’in süratli yükselişindeki en büyük etken.İlk etapta 100 milyar adet Ripple oluşturdu ve şu anda bunun 38 milyarı dolaşımda.

Hemen Bitcoin Almak İçin: https://goo.gl/iQt9cGBTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı