Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
AnalizlerHaberler

Bitcoin 8000 Doların Üstüne Çıktı , Yükseliş Devam Edecek Mi ?

Bitcoin 8000 doların üstüne çıktı peki bu yükseliş trendi devam edecek mi ? Bitcoin meraklıları ve kripto para topluluğu her zaman heyecanla doludur, çünkü BTC diğer paraları da etkileme eğiliminde. Yani, Bitcoin ne zaman iyi olursa, piyasadaki diğer her para da onun etkisinde kalıyor ve yükseliyorlar.

bitcoin-grafik

Grafikten de anlaşıldığı üzere, artış dün  başladı. BTC, 7,500 USD ve 7,800 USD arasında yavaş yavaş dalgalanıp yaklaşık iki saat sonra Bitcoin $ 8,000 USD’yi gördü.

Bitcoin’deki Fiyat Artışının Sebepleri

Bitcoin’in değerinde gördüğü mevcut yükseliş, çok sayıda nedenden dolayı olabilir. Bunun tek bir nedeni yoktur.

Ancak, şu an itibariyle en muhtemel görünen sebepler şunlardır;

  • Kurumsal Yatırımlar

Aralık ayı boğalarından beri, BTC birçok yatırım firmasının ve kamu düzenleyicilerin dikkatini çekti.

Ülkeler ve kıtalar arasında daha fazla düzenleme ile kurumsal yatırımcılar kripto para piyasasına yatırım yapmakta daha rahat oluyorlar. Bu, Bitcoin’in yaşadığı değerdeki ani yükselişe çok büyük katkıda bulunan bir faktör olabilir.

  • Vergi Sezonu

Yılın üçüncü çeyreği başlarında, dünya vergileri ödemeleri için kullanılmakta başarısız oldu ve dijital varlıklarla ilgili hiçbir düzenlemesi olmayan çoğu ülke ile, Bitcoin ve diğer altcoinler, mevcut yasa çerçevelerine göre vergilendirilemiyor.

Bu, Bitcoin pazarının şu anda karşı karşıya olduğu fiyat artışının sebeplerinden biri olabilir.

  • Düzenleyici Desteği

Başlangıçta, kripto para piyasası tartışıldığı zaman, birçok kez dolandırıcılığı, hileli ICO’ları, vb. hikayeleri ile karıştırıldı. Fakat daha fazla araştırma ve endüstri ve pazar hakkında genel bilgi ile yükselişte, sahtekârlığın gölgesi ICO’lar ve planlar kripto para piyasasından kaldırıldı.

İnsanlar artık ikisini karıştırmıyor ve birçok düzenleyici kurum piyasadaki varlığını ve piyasadaki günlük ticareti yasal hale getirdi ve yasallaştırdı.

  • Kripto Paralar Olan Reklam Yasağının Kaldırılması

Yılın başında, kripto para piyasasında, birbiri ardına üç ciddi darbe indirildi. Üç büyük internet devi ile; Facebook, Google ve Twitter, kripto paralar ile ilgili reklamları yasakladıkları için yaptıkları reklamların büyük çoğunluğunun sahte olduğunu ve insanları aldatmak anlamına geldiğini söylediler.  “Bu yasaklamak” için, üç şirketin hepsi de reklamcılık politikalarını değiştirdi.

Birkaç ay sonra, Facebook, reklam politikasını bir kez daha değiştirerek, kripto para ve reklam reklamlarına izin verdiğini açıkladı ancak ICO reklamlarına karşı kararlı kaldı. Yakın zamanda, Reddit, Google’ın haberiyle dolup taşmıştı. Ayrıca, Coinbase’in Bitcoin reklamlarını yeniden etkinleştirmesine izin vererek benzer bir hamle yaptı. Ancak, henüz Google tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

Bu internet devlerinden reklam desteğinin geri çekilmesi pazarın meşruiyetine yansıdığı için pazara büyük bir darbe indirdi. Ancak Facebook tarafından bu hamlenin geri çekilmesi, Google ve Twitter’ın yakında takip etmesi bekleniyor ve Facebook’un politika değişikliği Bitcoin’in mevcut yükselişinin ardındaki itici güçlerden biri olabilir.

Bunların Hepsi Tesadüf mü ?

Geçen yıl, Bitcoin de fiyatlar 17 Aralık’ta 20.000 USD’ye kadar yükselmişti. Fiyat bundan daha ileri gitmese de, piyasanın böyle büyük çaplı bir boğa gördüğü ilk defa oldu. O zamanki fiyat, önümüzdeki iki ay içinde oldukça düşüş yaşadı ve 6 Şubat 2018’de 6,252 $ ‘a düştü.

Pek çok yönden pazardaki boğa, birçok hükümetin dikkatini çekti.Bu yükseliş tartışmanın ana konusuydu, çünkü daha önce hiç görülmemiş oranlarda önemli kazançlar elde etmişti.

Yeni para ve yeni bir sadakatle dolu olan pazarda Soros, Rockefeller gibi büyük isimler zamanla pazara girdi. Ve endüstride, John McAfee, Craig Wright ve daha yakın zamanda Marc Lasry gibi isimlerden birçoğu, bu yıl boyunca başka bir boğa  olacağını tahmin etti.

Çoğu insan o zamanlar iyimserlik olarak omuz silkti, ama şimdi Bitcoin yükseliyor, bu yükselişte olan trendin çoğuna sahip olacak gibi görünüyor. Bitcoin’in fiyatı, 17 Aralık’ta 20.000 ABD Doları’na ulaşmadan önce, yavaş yavaş yükselmeye başladı, ancak Temmuz 2017’den bu yana da istikrarlı bir şekilde yükselmeye başladı.

bitcoin-grafiği

Önümüzdeki birkaç ay ilginç olacak çünkü piyasa ya büyük bir düşüş için ya da bir sonraki Bitcoin boğa’için hareket etmekte. Yatırımcılar, bu yılın en yüksek fiyatının ne olacağı ile ilgili bir sonraki boğa ve tahminlerin başlangıcı olabileceği konusunda iyimser davranıyorlar.

Not: Kripto para yatırımları şuan yüksek risk taşıyan yatırımlardır. Yazılarımız bir yatırım tavsiyesi niteliğinde değil incelemedir.Olası mağduriyetten btcanaliz.com sorumlu değildir.

 

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Göz Atın

Kapalı
Kapalı