Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
AnalizlerHaberler

Bitcoin 100.000 Dolar Mı Yoksa 100 Dolar Mı Olacak ?

Bitcoin 100.000 Dolar Mı Yoksa 100 Dolar Mı Olacak ? CEO’lar, Büyük Yatırımcılar ve Harvard Ekonomist Tahminlerini bu yazımızda sizin için derledik.

Bitcoin’in fiyatı ile ilgili bir takım tahminler yapılmış ve 2017 yılında yaklaşık 1.000 $ ‘dan 20.000 $’ a çıktıktan sonra, $ 8,000 ‘e çıkmadan önce yaklaşık 6.000 $’ a inmiştir.

Bu büyük dalgalanma, kısa vadede fiyatı tahmin etmeyi çok zorlaştırıyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyatının daha uzun vadede evriminin temel bir analizi daha güvenilir olabilir. Bitcoin’in fiyatının orta ve uzun vadede en muhtemel yönünü tahmin etmek için çeşitli tahminler analiz edilmekte ve tartışılmaktadır.

Tahmin 1: Kurumsal yatırımcıların parası Bitcoin’in fiyatını artıracak

American Express destekli Abra CEO’su CEO’su, büyük yatırımcıların Business Insider ile yaptığı son röportajda Kripto para birimlerinde şu anda çok az sayıda büyük ölçekli kurumsal para bulunduğunu ve bu durumun Bitcoin’in fiyat üzerindeki etkisinin çok olumlu olacağını belirtmiştir.

Öyleyse, bu kurumsal paranın genel olarak Bitcoin ve kripto-para piyasalarına akması ne engelliyor ? Blockchain’in mevcut teknolojik sınırlamaları, özellikle ölçekleme ile ilgili olanların kilit nedenlerinden biri olabilir. Ancak şu anda, “Blockchain Revolution” kitabının yazarı Don Tapscott’un belirttiği gibi, Defter Teknolojisini (DLT) bir sonraki seviyeye götürebilecek yenilikler yaratan bilim adamları ve yazılım geliştiricileri var.

Ethereum ve Zilliqa, verinin ya da Visa ya da Mastercard’ınkilerin eşleştirilmesi ya da aşılmasıyla, işlem hacmini ve işlem sayılarını büyük ölçüde artırabilen “sharding” adında bir süreç üzerinde çalışıyorlar.

Diğer projeler, hem kamu hem de özel Bloklar arasında birlikte çalışabilirliğe izin vererek “Blokların İnterneti” ni oluşturuyor. Ayrıca, ortak bir güvenlik ve anlık bir kesinlik sunacaklar, bu da bir işlemi doğrulamak için birkaç teyit beklemenin gerekli olmayacağı anlamına gelir.

Dahası, DAO’yu etkileyen ve Ethereum sert hard forkunu tetikleyen saldırı gibi saldırılar, akıllı sözleşmelerin, örneğin Tezos ya da Zen Protokolü projelerinin kullandıkları gibi resmi bir şekilde doğrulanması, geçmişte bir şey olabilir. kodda hata yok ve bu yüzden ona saldırmak için bir yol yok. Resmi doğrulama, uçaklar, tıbbi cihazlar ve nükleer reaktörlerde, hataların çok az olduğu tüm yerlerde zaten kullanılmaktadır.

Zilliqa’nın CEO’su Xinshu Dong, 31 Mart’ta lansmanı yapılan bir kamu projesi sunumunda konuştu:

“Ele alınması gereken en önemli konulardan biri, halka açık Blockchainler üzerinde çalışan akıllı sözleşme uygulamalarının güvenliğidir. Herhangi bir şirketin kendi işlerini halka açık bir Blockchain üzerinde yürütmesi için, DAO. Güvenlik sorunu çözüldüğünde, daha büyük şirketlerin daha fazla kurumsal yatırıma yönelik bir katalizör olarak hareket edebilecek Blockchain’i kamuya açmaya başladıklarını görebiliyoruz. ”

ifadelerine yer verdi.

Yukarıda belirtilen tüm öncü yenilikler kesinleştikten ve hazır olduktan sonra ve daha fazla ülke Malta veya İsviçre gibi DLT düzenlemeleri açısından öncüleri takip ettiğinde, kurumsal paralar dökülmeye başlayabilir. Bu, Bitcoin’in fiyatını artırabilir ve oynaklığını azaltabilir.

Crypto Finance AG şirketinde CEO & Co-Founder olan Jan Brzezek de bu konu hakkında konuştu :

“Açıkçası sanılanın aksine,kurumsal para henüz akmıyor.

ifadelerine yer verdi.

 

Tahmin 2: Bundan bir on yıl sonra Bitcoin 100,000 $ ‘dan ise 100 $ değerinde olmaya daha yatkın.

Bir Harvard ekonomisti olan Kenneth Rogoff, Bitcoin’in fiyatının oynaması ve küçük miktardaki kullanım durumları gibi kara para aklama ve vergi kaçakçılığının düşüncesinden ötürü, Bitcoin’in 100.000 $ ‘dan sa 100 $’ dan daha fazla 100 $ değerinde olacağını tahmin ediyor.

Rogoff ayrıca, Malta gibi ülkelerin DLT yönetmeliğinde öncü olduklarından, gelecekteki Bitcoin’e düşmanca bir küresel düzenlemenin olacağı pek olası görünmemektedir.

Rogoff’un bahsettiği Bitcoin’in fiyat oynaklığı sorunuyla ilgili olarak, bu sorunu çözmeye çalışan birçok proje var. ConsenSys Omega One’ın CEO’su Alex Gordon-Brander ve daha önce dünyanın en büyük hedge fonları olan Bridgewater Associates’te kripto pazarlarındaki yüksek volatiliteyi azaltmaya yardımcı olacak şey hakkında konuştu.

“ABD’de, dijital varlıkların ticaretinde tam bir düzenleyici açıklamaya en az birkaç ay uzaktayız, fakat manzara bundan çok daha net olacak”

ifadelerini kullandı.

Bu nedenle, Rogoff’un yüksek volatilite ve düşmanca küresel düzenlemesiyle bahsettiği Bitcoin’in temel sorunları şu anda ele alındığından, bu tahmin yakın gelecekte yanlış olarak kanıtlanabilir.

Tahmin 3: Aralık 2017’de, CME vadeli işlemlerinin ardından, Bitcoin’in fiyatı düşme eğilimine girecek

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir makalede, popüler bir kripto para birimi olan blog yazarı, Bitcoin’in fiyatının, altın ve gümüş fiyatlarının, vadeli işlem piyasaları piyasaya sürüldükten sonra diğer emtialara benzer şekilde son yedi yıldır bastırıldığı varsayımına dayanarak aşağı yönlü bir eğilim izleyeceğini öngördü.

Yazar, bunu gümüş, uranyum veya altın fiyatlarında gözlemlenen benzer eğilimlerle karşılaştırmakta. Petrol gibi diğer emtialar gibi Bitcoin tedariki sınırlı olduğundan, arzın kontrolünde olanlar petrol piyasalarında OPEC gibi fiyatlarda önemli bir etkiye sahip olabilir. Örneğin, mevcut kriptopara piyasalarında büyük bir alış ya da satış emri, Bitcoin’in fiyatını büyük bir yüzdeye taşıyabilir. Yazar, bu düşüş eğiliminde fiyatta kısa vadeli artışlar olacağına inanıyor, ancak genel olarak Bitcoin’in fiyatı düşmeye devam edecektir.

Yine de uzun vadede iyimser ve çok düşük bir fiyata ulaştıktan sonra piyasanın nihayetinde döneceğini ve Bitcoin’in fiyatının 100.000 $ ‘a ulaşabileceğini düşünüyor. Bununla birlikte, Bitcoin ve diğer altcoinlerin geleneksel ürünlere kıyasla büyük bir fark, örneğin altının bir değer deposu olarak ya da mücevher yapmak için kullanılabileceğidir, ancak Bitcoin ve diğer kripto-para birimi projeleri her endüstri ve kurumu potansiyel olarak bozabilir.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz..

Facebook: facebook.com/Btcanalizleri/

Twitter:twitter.com/btcanalizBTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı