Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberler

Anonim Olmayan İlk Küresel Dijital Para Birimi : Saga

İsviçre merkezli Saga Vakfı şirketi bugün yeni dijital para birimi Saga’yı (SGA) açıkladı. Yeni madeni para, kripto kullanıcılarının karşılaştığı üç önemli sorunu çözmeye hazırlanıyor: yönetmelikler, volatilite( finansal piyasalarda belirli bir ürünün belirli bir zaman içerisinde fiyatında yaşanan oynaklık) ve kullanıcı kimliği. Güvenilir profesyoneller ve ünlü danışmanlardan oluşan bir ekiple Saga, ICO’suz yatırımcılardan şimdiden 30 milyon dolar kazandı.

Saga nedir?

Satoshi Nakamoto, geleneksel parasal metotların ademi merkeziyetçi ve demokratik bir yaklaşımla değiştirilmesi umuduyla bitcoin icat ederken, Saga bunun tam tersini yapmayı planlıyor. Resmi web sitesi, kullanıcıların dijital para birimlerini kullanamayacağını hatırlatıyor çünkü ülkeler bunları düzenlemeyi reddediyor. Böylece, jetonları, bankalarda SGA’nın değerini doğrudan etkileyecek bir rezerv oranını koruyarak reel para birimlerinin modellerini izlemeyi düşünüyorlar.. BTC ve diğer kripto para birimlerine benzer fiyat dalgalanmasından kaçınmak için, SGA basit bir formül izlemekte: küçük bir ekonomiye sahip yüksek rezerv değeri, jetonun fiyatını düşürecek ve büyük bir ekonomiye sahip düşük rezerv değeri artacaktır.

Basitçe ifade edersek, grafik rezerv oranı ile SGA fiyatı arasında ters bir ilişki gösterir. Bütün bunlar Saga’nın akıllı sözleşmesiyle sağlanacak – artan ekonomi daha yüksek talebe yol açacak, bu da daha sonra arzın artacağını ve bunun tersini artıracaktır. Web sitesine göre, “Akıllı sözleşme, ETH’nin gönderildiği ve ondan geri çekildiği gibi jetonlar üretir.”

Kullanıcı Kimliği Neden Anonim Değil ?

SGA’yı satın almak veya satmak için, kullanıcıların kimliklerini doğrulamaları ve kişisel bilgilerini bankaya vermeleri gerekecektir. Bununla birlikte, KYC politikasının kullanılması kullanıcıları kripto topluluğu tarafından tercih edilen bir şeyden ayırır: anonim kalma.

Ekip, ICO Olmadan Nasıl Fon Topladı?

Saga, kamu ve özel satışlardan kaçınmayı seçti ve bunun yerine projeye bakmak için “akredite” yatırımcılara başvurdu. Sitede yer alan yatırımcılardan bazıları Mangrove Capital Partners, Lightspeed ve iCapital’dir.

İlginç bir şekilde, yatırımcılar SGA jetonlarına dönüştürülebilecek Saga Genesis (SGN) jetonları alacaklar. Daha küçük ekonomi ve daha yüksek bir rezerv oranı, SGA’yı daha sonra SGN’den daha değerli hale getirecek bir risk ile sonuçlanacaktır. Ancak, şirket başarılı olduğunda, risk düşük olacak ve SGN SGA’dan önemli ölçüde daha yüksek olacaktır. Sadeh’in sözleriyle “Saga’nın herhangi bir ulusal fiat paranın yerini almasını değil, tamamlayıcı bir küresel para birimi olarak hedeflemiyoruz.”BTC

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı