Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberlerİncelemeler

Altcoin Nedir ?

Bitcoin Nedir ?

Bitcoinin “sanal para” olarak öğrenilmektedir. Bunun özü; ’block chain’ dediğimiz bir sistemdir. Bitcoin bunun bir tanesi ve en kıymetlisidir. Bitcoin, kısaca şifrelenmiş bir kod dizinidir. Son zamanlarda bu alana olan alakanın çoğalması ile beraber bitcoin parolaları çoğalmış ve bu işle alakalı ekipmanlar üretilmeye başlanmıştır. Bitcoin dünyasına olan alakanın çoğalması ile beraber altta da anlatılacağı gibi değişik bitcoin türevlerinin de üremesine yol açmıştır.

Altcoin Nedir ?

2017 yılında değerini yaklaşık olarak % 8 bin artıran Litecoin’in kurucusu Litecoin’in değerinin 2018 yılı sonunda yaklaşık 300 dolar seviyesinde kalmasını istediğini söyledi.

Farklı bir algoritma yapısına sahip bulunan yeni şifrelenmiş birimlere “Altcoin” denmektedir. Buda bitcoin benzeri/türevi şifrelenmiş para birimleridir. Gündemde 200’den fazla altcoin bulunmaktadır. Bitcoin exchange sitelerinde bunlara oldukça ilgi vardır.

Hemen altcoin almak için:https://goo.gl/WRsNKK

Gündemde en çok tercih edilen altcoin algoritmaları;

Sha-256

SCRYPT

Keccak

Quark

Ipo/Shares

Sha-256 şifreleme türüdür. Bitcoin’in kullanmış olduğu şifreleme algoritmasıdır. 2. Büyük Şifrelenmiş para birimi olarak kabul edilen Litecoin ise Scrypt şifreleme algoritmasını kullanmaktadır.

Keccak algoritması Maxcoin ile ünlenmiş ve kullanılmaya başlamıştır.Maxcoin, CPU tabanlı sistemler için öncelikli olarak gelişmiş ve ekran kartı ile çalışan mining programlarıyla kazançlı bir coin’dir

Altcoin’ler büyük bir hızla değerlenirken 2017’nin en umut verici altcoin’leri hangileridir?

Wings [WINGS],Gnosis [GNO],Zcash [ZEC],Golem [GNT],Stratis [STRAT]

Hemen altcoin almak için:https://goo.gl/WRsNKKBTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı