Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
HaberlerYeni Başlayanlar

Ali Baba Kurucusu Jack Ma Bitcoin Hakkında Konuştu

Çin’de düzenlenen 2. Dünya İstihbarat konferansı sırasında konuşan Jack Ma, blockchain teknolojisinin balon olmadığını, ancak Bitcoin’in balon olup olmadığını görmek için sadece bir zamana ihtiyaç olduğuna inanıyor.

Alibaba’nın yönetim kurulu başkanı yıllardır blok zinciri teknolojisini araştırdığını ve “big data çağında” hükümetlerin, şirketlerin ve bireylerin her düzeydeki veri gizliliği ve güvenliğini ele alma potansiyeline güçlü bir şekilde inandığını söyledi.

Bir Ceo Olarak Olarak Blockchain Yorumu

Ma, toplum için değerler yaratmak amacıyla, blockchain teknolojisinden veri ve gizlilik güvenliğine yönelik çözümler aramak için blockchain teknolojisini kullanma gereğini vurguladı. Ma açıkladı:

Blockchain hükümetlere, işletmelere ve ortalama insanlara, sadece para kazanma teknolojisi değil, çok şey sağlayabilir.

Ma, katılımcılara blok zincir teknolojisini uzun yıllar boyunca okuduktan ve anladıktan sonra, gizlilik ve güvenlik konularında çözümler sunabileceğini duyduğunda önemini fark ettiklerini söyledi, çünkü güvenlik, trilyonlara ulaşan önemli bir ticaret hacmiyle Alibaba’nın en önemli önceliğidir. Gerçekleşmesinden beri bunu açıkladı.

Alibaba, blockchain ile ilgili araştırmayı üstlendi ve dünyanın en önemli blockchain şirketleri ile ortaklıklar yapacak

Asya’daki en zengin kişi olan Ma, Alibaba’nın halk sağlığı, e-ticaret ve finans ile çeşitli alanlarda blok zincir teknolojisini nasıl kullandığını açıkladı. Ekim 2016’nın başında, Ali Cloud dünyanın ilk blockchain tabanlı e-posta deposunu başlattı. Bu, kullanıcıların kritik e-postalardaki kritik verileri üçüncü taraflarla senkronize etmelerine ve saklamasına olanak tanıyor. Mart 2017’de aylar sonra Alibaba, gıda dolandırıcılığına karşı mücadelede blockchain’i keşfetmek ve gıda ürünlerinin izlenebilirliğini artırmak için PwC ile bir araya geldi.

Bitcoin’e Yönelik Olumsuz Tutumu

Bu açıklama Jack Ma’nın Bitcoin hakkında ilk açıklaması değildi ama ilk defa balon olduğu dile getirdi. Cointelegraph’a verdiği demeçte Bitcoin‘in zirvede olduğu zamanlarda dahi BTC’ye karşı çekingen olduğunu dile getirdi.

Bitcoin belki küresel ticaret ve finansal sistemin kuralları tamamen değiştirecek.Ama bu konuda hazır olduğumuzu düşünmüyorum.

ifadelerine yer verdi.

Ma, Bitcoin’in bir balon olduğunu iddia eden birçok ağır figürden oluşan bir gruba katıldı.Bu yılın başlarında Warren Buffett, bitcoin’in muhtemelen fare zehiri olduğunu dile getirmişti.

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederseniz seviniriz.

BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı