Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberler

Hindistan’da Bitcoin Vergilendirmesi Görüşmeleri Sürüyor

Hindistan hükümeti kripto paraların vergiye tabii tutulacağı konusunda çalışmaların sürdüğünü açıkladı

Hint hükümeti şu sıralar çalışmaların paylaşılması ve kararların bir an önce alınamsı için baskı altında. Dünyanın yeni Silikon Vadisi olarak görülen Hindistan’da hükümet yetkilileri kripto para transferlerini ve çalışma prensiplerini gözlem altına almış durumda. Yetkililerden ve hükümete yakın kaynaklar tarafından açıklandığı gibi hükümet bir vergilendirme sistemi üzerinde çalışıyor.
Ülke içerisindeki madencilerin de artması ile birlikte belirli bir düzen içerisine alınmak istenen kripto para dünyası, Bütçe 2018 görüşmelerinde en önemli başlıklardan biriydi.

“Büyük firmalar bizden şeffaflık talep ettiler.” Arun Jaitley

Financial Express’in yazdığı bir habere göre, Bakan Arun Jaitley kripto paralar ile ilgili birçok endişelerinin olduğunu ve bunun üzerine henüz çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Ayrıca kripto para yatırımcılarının da kendilerinden bir an önce sonuç beklediğini belirten Bakan Arun Jaitley özellikle de büyük şirketlerin madenciliğe ve borsalara yatırımlar yapmaya hazırlandığını bu yüzden kendilerinden kesin kararların beklendiğini belirtti.
Aralık ayında, Gelir Vergisi Dairesi’nin birçok çalışmalarına konu olan kripto para dünyasının vergi iadelerine dahil olmamasından dolayı vergilendirme gelebileceği açıklanmıştı. ET tarafından aktarılan bir vergi makamı yetkilisine göre, özel bir ekip, bir önceki mali yıl için kripto para borsaları üzerinde satış vergisinin uygulanabilirliğini araştırıyor. Hintli basında çıkan haberlere göre, ilk 10 borsanın toplam gelir rakamı yaklaşık 400 milyar rupi (6 milyar dolardan fazla). Aralık ayında Maliye Bakanlığı, bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilişkili ticaret hacmi de dahil olmak üzere gelişmeleri takip etmek ve düzenlemeyi kabul etme sürecini hızlandırmak için özel bir panel kurduğunu açıklamıştı.BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı