Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Haberler

GÜNEY KORELİ KRİPTO PARA DÜZENLEYİCİSİ EVİNDE ÖLÜ BULUNDU !

Elli iki yaşındaki Jung Ki-joon Kripto Para düzenleyicisi digital paralar üzerinde daha sıkı denetimler uygulamaya başvurmuştu. The Wall Street Journal gazetesinde yer alan Güney Kore hükümet sözcüsüne göre, Kripto Para düzenleyicisi pazar günü evinde ölen bulundu.

Hükümet Politikası Koordinasyonu Ofisi’nin ekonomi politikasını yöneten Jung Ki-joon, 2017 yılının sonunda kripto para mevzuatının koordinasyonunda liderlik rolünü üstlenmişti. Bu çabanın odağını, kripto para ticaretinde spekülasyon ve yasa dışı faaliyetlerle mücadele etmekti.

Olayın üstünden kısa zaman geçmesine rağmen,ölüm nedeni ile ilgili çelişkili raporlar var gibi görünüyor. Yerel makamlar ölümle ilgili soruşturma başlattı, ancak orada bulunan haber ajansları Jung Ki-joon’un muhtemelen bir kalp krizi geçirdiğini bildiriyor. Bu arada sözcüsü şu sözlerle aktardı:

“Kripto Para düzenleyicisi  Jung Ki-joon bilinmeyen nedenlerden öldü.Ve uyurken vefat etti”açıklamalarında bulundu.

Ocak ayında Jung Ki-joon, toplantıda, bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yasal para birimi olarak kabul edilmediğini ve hükümetin “aşırı spekülasyonuna ve yasa dışı faaliyete şiddetle tepki vereceğini” söylediğini söyledi.

Hükümet yetkilileri, hırsızlık ve kara para aklamanın artmasıyla güvensiz olarak nitelendirilen kripto para piyasası için bir düzenleme oluşturmak için artan bir baskı altında bulunuyorlar.

Hemen Bitcoin Almak İçin:TıklayınBTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı