Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
AnalizlerHaberler

Google Kripto Para Reklamlarını Yasaklama Kararı Aldı

Google, Haziran ayından itibaren bitcoin ve kripto para reklamlarını yayınlamaya son vereceğini açıkladı.

Duyuru, Çarşamba günü yapıldı. Google önceki politikalarına ilişkin bir güncelleme olarak yapıldı. Bu açıklamada, “kripto para ve ilgili içerikle ilgili tüm reklamları ve pazarlama içeriğini engelleyeceğini” belirtti. Bu adım, Ocak ayında Facebook Inc. tarafından yapılan engellemeye çok benziyor. Bu sene kripto dünyasını internetteki en büyük reklam verenlerden iki tanesini geride bıraktı.

Google’ın duyurusu, “kötü reklam” raporlarıyla birlikte politikalarında bir güncelleme olarak geldi. Google tarafından, arama motorunun çalıştırdığı kötü amaçlı reklamların sayısını takip etmek için yürütülen yıllık bir inceleme de Yalnızca 2017 yılında, arama motoru web’den 2016’nın 1,7 milyar olduğu yıldan beri astronomik olarak vurduğu 3,2 milyar reklamı indirdi.

Bu duyuru, kripto para dünyasını ve pazarlamasını reklamlar ve pazarlama içeriği için çok az yoldan ayırıyor, ancak Google bu engellemeye ile aslında gelirlerine büyük bir darbe gelmeyecek. Çünkü sadece geçen yıl Google, yalnızca reklam gelirinde 95.4 milyar dolar kazandı. Ancak, kripto piyasasında yaratacağı etkiyi bu yılın son çeyreğinde görülecektir.

Gelişmelerin yakın takipçisi olası gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

Sosyal Medya Hesaplarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın:

Twitter:https://twitter.com/btcanaliz

Facebook:https://www.facebook.com/Btcanalizleri/

 BTC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kapalı